Uudis

Vastsündinud tallinlased said raekojas taas kätte nimetunnistused

Nimetunnistuse üleandmine Tallinna Raekojas.Foto: Tallinna linn

Tallinna Raekojas anti eile 47 vastsündinud beebide vanematele pidulikult üle linna vapiga kaante vahel nimetunnistused.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on lapse sünd üks tähtsamaid sündmusi inimese elus. ,,Nimetunnistuse üleandmine on üks ilusamaid traditsioone Tallinna linnas. See päev on tähistamist väärt ning sageli tullakse nimetunnistust kätte saama kogu perega. Soovin kõigile peredele rohkelt õnne ja toredat kooskasvamist,” sõnas Beškina.

Nimetunnistused anti seekord üle 47 lapsele, kelle vanemad on selleks soovi avaldanud ja kellest enamik on sündinud novembrist 2022 jaanuarini 2023. Neist 20 on tüdrukud ja 27 poisid. Ühes peres sündisid kaksikud, kahes peres sündis viies laps ja neljas peres sündis kolmas laps. Kõik väikesed tallinlased said linnalt kingituseks kunstnik Helina Tilga joonistusega piimakruusi koos pudrukausiga.

Pealinna populaarsemad tüdrukute nimed 2022. aasta novembrist kuni 2023. aasta jaanuarini on Alisa, Eva, Sofia, Olivia ning populaarsemad poiste nimed Mark, Hugo, Lev, Maksim, Kristofer.

Esmakordselt toimus Tallinna Raekojas vastsündinute nimetunnistuste pidulik üleandmine lapsevanematele 10. mail 2002. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.