Tallinn avab uued võimalused ühistranspordiga liiklemiseks Pirital 

Foto: Shutterstock

Alates 1. augustist kehtivad olulised muudatused Tallinnas Pirita linnaosas liikuvate bussiliinide number 5, 6 ja 8 marsruutides, et muuta ühistranspordiga liiklemine loogilisemaks, mugavamaks ja efektiivsemaks.

Muudatustega tagatakse suurem teeninduspiirkond ja tekib rohkem võimalusi ümberistumiseks, mis võimaldab jõuda kiiremini enamatesse sihtkohtadesse.

Bussiliini number 6 väljumiste intervalle tihendatakse ning pikendatakse väljumiste aega. Samuti lisatakse Rahvakooli teele uus peatus, mis jääb Metsakooli tee ning Helmiku tee peatuste vahele. Uus peatus kannab nime Puhkekodu tee ning selle ehitamine koos kaasaegse bussiootepaviljoniga muudab tänavaruumi ohutumaks ja laiendab ühistranspordi teeninduspiirkonda, mis omakorda vähendab jalgsikäigu vahemaad bussipeatuseni. 

Bussiliin number 6 hakkab sõitma Metsakooli teel esmaspäevast reedeni kaks korda tunnis, tipptunni ajal tihedamini ning puhkepäevadel ühe korra päeva jooksul. Liini mõlemasse otsa luuakse seisuplatsid. 

Bussiliin number 5 teeb olulise muudatuse, jätkates sõitu Kose tee kaudu Priisle seisuplatsini. Uued peatused liinil number 5 on Kelluka tee Priisle suunal, Tondi mägi, Reidumägi, Ussimäe tee ja Priisle. Muudatus tagab parema ühenduse Pirita ja Lasnamäe vahel, luues rohkem võimalusi ümberistumiseks.

Lisaks toimub ka bussiliinide number 8 ja 43 liitmine, uueks liiniks saab liin number 8, mis sõidab marsruudil Väike-Õismäe – Äigrumäe. Tänu muudatusele tekib otseühendus mitmete uute liikumisteele jäävate transpordisõlmede ja olulise sotsiaaltaristuga, milleks on sadama piirkond, Balti jaam, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Loomaaed ja Väike-Õismäe ehk Piritalt saab edaspidi otse Balti jaama ja loomaaeda. Uue bussiliini numbri valikul jäi kasutusele enim kasutust leidnud liini number.

„Loodan, et Tallinna tasuta ühistransport ning järkjärguline ühistranspordi ja kergliikluse võimaluste parandamine pakub alternatiive erasõidukite kasutamisele ning aitab teha keskkonnasõbralikumaid valikuid,“ lausus Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit. 

Tallinna ja Pirita elanike arv jätkab lähiaastatel kasvamist, mistõttu on linnaosa prioriteediks tagada inimestele mugavad ja tõhusad liikumisvõimalused ühistranspordiga.

Sõiduplaanid koos ühistranspordikaardi ja reisiplaneerijaga on kättesaadavad veebilehel https://transport.tallinn.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.