Kuidas kingitus pakkida? Praktiline juhend

Pärast edukaid kingioste on viimane aeg need muljetavaldavalt pakkida. Teame oma kogemusest, et üllatuste kunstiline kujundamine on üsna aeganõudev ülesanne ja sellega kaasneb palju raskusi. Õnneks on olemas end tõestanud meetodid, millega saab sõna otseses mõttes igaüks hakkama, isegi see, kes oma oskustes kahtleb.

Arutledes selle üle, kuidas pakkida kingitus nii, et see kena välja näeks ja lähedasi seda kiiresti avama ahvatleks, lugege kindlasti läbi Pepco juhend.

Kas kingituste pakkimise oskus on tõesti vajalik?

Kaunilt pakitud kingitused näevad ajakirjades, reklaamiplokkides ja jõulufilmides ahvatlevad välja. Need näevad välja erakordselt maitsekad ja laitmatud, nagu tõelised kunstiteosed. Paraku selgub aga, et sama tulemuse saab mõne lihtsa trikiga ka ise saavutada. Kuigi esimestena meenuvad kingitustega seoses jõulud, on ju selge, et kingituste pakkimise ideed tulevad kasuks ka paljudel teistel puhkudel. Sünnipäevad, nimepäevad, erilised sündmused (lastekaitsepäev, emadepäev, isadepäev, vanaema päev, vanaisa päev, sõbrapäev), ristimine, esimene armulaud, mitmesugused tähtpäevad või ka soolaleivapeod on vaid mõned näited, mille puhul kingituste pakkimise oskus vaieldamatult kasulikuks osutub.

Kui soovite saavutada lummavat tulemust, tänu millele on kingisaajal raske otsustada, kuidas avada üllatus nii, et teie pingutused võimalikult vähe kannatada saaksid, on meil teie jaoks mõned järeleproovitud meetodid. Valige üks neist ja saate teada, kuidas pakendada päkapiku kingitus, mis pühadel rõõmustab kõiki, ka kõige pedantsemat pereliiget.

Kinkide pakkimise juhend – millest alustada?

Jõulukingitused käbide ja pihlakatega

Kui kingitus on valitud, on aeg see vahvalt pakkida. Kingituse kaunistamise viis valitakse tavaliselt vastavalt üllatuse suurusele ja kujule. Üks kõige populaarsemaid viise kingituse pakkimiseks on selle kinkekotti paigutamine. Tänapäeval on saadaval suur valik erinevate mustrite ja suurustega kinkekotte, tänu millele on nende seast sobiva leidmine tõesti lihtne. See võimalus sobib eelkõige hõivatud inimestele ja neile, kes end kunstimeelt ja käteosavust nõudvates ettevõtmistes, nagu kingituste ilupaberisse pakkimine, ülearu kindlalt ei tunne.

Kingituste pakkimise kõige levinumate meetodite seas ei saa mainimata jätta üllatuste pakkimist dekoratiivsesse pakkepaberisse. Selleks tuleb lihtsalt välja mõõta paraja suurusega tükk paberit, asetada kingitus keskele, sättida ülima hoolikusega selle ümber paber ning liimida nurgad kahepoolse teibi abil kinni. See tagab kõige ilusama tulemuse ja pakend ei lähe lahti.

Kuidas kingitus pakkida? Traditsioonilised viisid

Kingi käsitsi pakkimine

Kandilise kujuga kingitused, nagu raamatu või karbi, milles on mõni pisiasi, võib aga värvilise paelaga ümber tõmmata ja ilusa roseti peale kleepida. Sellel lihtsal, aga endiselt stiilsel viisil on üsna palju toetajaid. Pole ka üllatav – paelaga seotud kingitus näeb erakordselt kena välja ja rosett lisab sellele oma võlu.

Ärgem unustagem traditsioonilisi kinkekarpe, mis lahendavad kogu pakkimisprobleemi hetkega. Kui te olete kohmakas või kui teil puudub kannatus kingituste hoolikalt paberisse pakkimiseks, siis sobib see teile kindlasti. Enne üllatuse sissepanemist soovitame täita karp lisaks veel erilise, sündmuse värviga sobiva täitematerjaliga. Näiteks jõulukingi pakki sobib kõige paremini punane, valge, roheline, kuldne, hõbedane või tumesinine täidis. Kasutada võib ka puuvilla, kortsupaberit, sammalt, tavalist vatti või miks mitte näiteks heina. Siinpuhul tasub olla loominguline – kinkekarbi põnev vooderdus üllatab kingisaajat kindlasti, muidugi positiivses mõttes.

Pepcos on saadaval palju erinevaid pakendeid, karpe, pabereid, kotte ja tekstiilmaterjale, mis on kingituste pakkimisel suureks abiks. Meilt võib mistahes puhuks kingituse kiiresti ja kaunilt pakkimiseks leida valmis karbid ja jõulukorvid.

Kingituste originaalsed pakkimisviisid

Jõulukingituste keskkonnasõbralikud pakendid

Neile, kes otsivad muid, erilisemaid viise kingituste pakkimiseks, on meil samuti mõned põnevad ettepanekud, mis lähedasi kindlasti üllatavad. Kuid kõigepealt soovitame minna oma kingituse kaunistamiseks ja veelgi „eksklusiivsemaks“ muutmiseks intrigeerivaid materjale ostma.

Pepco infograafika: Kuidas jõulukingitus pakkida

Otsige kingituste pakkimiseks tavapäratuid materjale

Murrate pead, kuidas pakkida kingitus nii, et see teiste kinkide seast eristuks? Või soovite väljendada oma loovust ja lähedasele inimesele erilist tähelepanu osutada? Üks võimalus, mis kahtlemata pilku püüab ja kingituse kohe huvitavamaks muudab, on originaalsete aksessuaaride kasutamine. Valige traditsioonilise kingipaberi asemel hoopis teistsugune, ebatüüpiline materjal, millesse ostetud kingitus hoolikalt pakendada. Ideaalselt sobib mustvalge ajaleht, mis halli paelaga seotuna loob silmatorkava duo. Lisage sildike üllatuse saaja nimega. Kingipaberit asendavad suurepäraselt veel:

  • mullikile,
  • tsellofaan – konkreetse sündmuse olemuse rõhutamiseks kas läbipaistev, värviline või erilise mustri ja kujundusega,
  • maakaart,
  • värviline ajaleht või koomiks.

Veel üks idee, mida naljast lugu pidavale ja huumorimeelega sõbrale, teisepoolele või sugulasele kingitust tehes on lahe kasutada, on kingituste pakkimine mitmesse üksteise sisse paigutatud karpi, alustades pisikesest ning lõpetades suure ja kogukaga. Kingituse avamine võtab küll tavalisest kauem aega, kuid garanteerime teile – nn unboxing toob kindlasti kõigile palju rõõmu ja naeratuse nägudele!

Huvitavad lisaelemendid ja tarvikud kingituste pakkimiseks

Naine kaunistab jõulukingi karpi

Lisaks pakkematerjalile tasub läbi mõelda ka sellised pisiasjad nagu rosetid, paelad, kleebised, täitematerjalid, templid ja lilleelemendid. Neid saab kinnitada pakendile liimi või kahepoolse teibi abil.

Originaalseid pakikaunistusi valides soovitame võtta arvesse oma lähedase inimese eelistusi. Jutt ei ole ainult värvipaletist, vaid ka huvidest. Näiteks kaugete reiside entusiasti rõõmustab kindlasti maakaarti pakitud kingitus ja loomasõbrale teevad rõõmu kaunistatud pakendile kinnitatud lemmikloomamotiividega kleebiseid.

Kuidas kingitus pakkida? Ökoloogilised viisid

Tänapäeval pööratakse üha rohkem tähelepanu ökoloogilisule ja looduse eest hoolitsemisele. See on suurepärane suundumus, mida tuleb meie planeedi heaolu ning meie ühise tuleviku huvides edendada. Selgub, et isegi kingituste pakkimine võib olla keskkonnasõbralikum. Selle asemel, et iga kord uusi kinkekotte või pakkepabereid ostma tormata, võite kasutada neid, mis teil juba kodus olemas on.

Valige ringlussevõetud või vastutustundlikust metsamajandusest tunnistust andva FSC sertifikaadiga paber. Kui teil on kunstiannet ja te ei pelga käsitööd, on suurepäraseks, keskkonnasõbralikuks ning pealegi originaalseks kingituste pakkimise viisiks teha kingipakendid oma käega vanadest kangastest ja materjalidest.

Alates õige paberi ja paelte valimisest, stiilsest pakkimisest ja sidumisest kuni isikupäraste elementide, nagu kaartide või dekoratiivsete elementide lisamiseni – nii tuleks erinevatel puhkudel elegantselt ja esteetiliselt, igale pakile isiklikku nüanssi lisades kingitused valmis seada. Püüdlikult pakitud kingitus ei ole mitte ainult kaunis, vaid ka kingisaajale osutatud hoole ja tähelepanu väljendus. Kõik vajalikud tarvikud ja kinkekarbid leiate Pepco kauplustest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.