Männiku lasteaed saab uue lapsesõbraliku maja

Lasteaia uus hooneFoto: Tallinn.ee

Tallinna Männiku Lasteaia (Kraavi 4) olemasolev maja lammutatakse ning selle asemele ehitatakse kahekorruseline 10-rühmaline kaasaegsetele nõuetele vastav basseiniga lasteaiahoone, mille kogumaksumuseks on 9,49 miljonit eurot.

Abilinnapea Andrei Kante sõnul on Tallinna üheks prioriteediks haridusasutuste renoveerimine. „Meie eesmärk on korrastada linna haridusasutused nii, et nende õpikeskkond vastaks tänapäeva nõuetele. Männiku lasteaed on oma korda oodanud möödunud aastast alates, kuid ehitushindade kallinemisest tingitud eelarve tõus mõjutas paraku ehitusprotsessi,“ sõnas Kante.

Kinnistule on projekteeritud kahekorruseline lasteaiahoone ühe maa-aluse korrusega. Hoone peasissepääs on Kraavi tänava poolt. Uus lasteaiahoone saab ka ujula, kuhu pääseb hoone tagumisest küljest. Bassein on ette nähtud kasutamiseks kuni 17 lapsele. Rühmaruumide juurdepääsud on lääne, lõuna ja ida küljel. Kinnistu territooriumil uuendatakse ka väliõppealad.

Tallinna abilinnapea Tiit Terik märkis, et Männiku lasteaed on pärast renoveerimist esimene lasteaed Nõmme linnaosas, kus on olemas ka bassein. „Elementaarne ujumisoskus on äärmiselt oluline. Bassein aitab lastel juba varakult õppida ujumise algtõdesid ning omandada vajalikud oskused, kuidas vees ohutult hakkama saada,“ lisas Terik.

Uue hoone eksterjöör ja interjöör moodustavad terviku. Interjööris saab läbivaks jooneks sõbralik, helge, valgusküllane ja soe tonaalsus. Maja saab ka hulgaliselt ümmargusi katuseaknaid, siseaknaid ja ülaframuugiga uksi, et tagada siseruumides maksimaalne loomuliku valguse levik. Uue lasteaiahoone kontseptiks on looduslähedus. Rühmaruume ühendav üldala on kujundatud männikuna, mis sisaldab mängulisi elemente ja lugemispesasid. Rühmaruumides on teemaks putukad, linnud, loomad ja puude viljad. 

Kinnistul asetseb kahekordne 1963. aastal kasutusse võetud H-tüüpi lasteaiahoone, mis ei vasta tänapäeva nõuetele ning seetõttu lammutatakse ja ehitatakse selle asemele modernne lasteaed. Uue hoone rajamise kogumaksumus on 9,49 miljonit eurot, plaanide kohaselt kestab ehitus 15 kuud. Lasteaiahoone ehitab Fund Ehitus OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.