Ole talveks valmis ja vali omale ilmastikukindlad üleriided

Talvejopede voodreid valmistatakse nii sünteetilisest materjalist kui ka naturaalsetest sulgedest. Kumb on Eesti kliimasse parem valik?Foto: Getty Images Signature

Õigete riietega on õues alati hea olla. Selleks, et talvemõnusid nautida, on oluline, et üleriided oleksid ilmastikukindlad ja soojad. Kuidas valida õige jope või parka? Jagame sinuga nõuandeid, kuidas leida omale funktsionaalne jope ja kust see osta.

Funktsionaalne ja soe talvejope

Talvejopede vooder võib olla valmistatud kas sünteetilisest materjalist või naturaalsetest sulgedest. Sulejope on üks eestlaste lemmikvalikud ja seda põhjusega, sest korralik sulejope püsib aastaid ja tagab hea soojapidavuse jahedatel temperatuuridel. Sünteetilise voodriga jope ja sulejope on mõeldud erinevateks ilmastikuoludeks. Sünteetiline jope on parem valik niiskesse talve ja sulejope kuiva, kuid väga külma talveilma. Kandes sulejopet väga niisketes oludes, väheneb selle soojapidavus, mistõttu pole mõtet sellist jopet suure vihma käes kanda.

Lisaks jopele sobivad talvel kandmiseks ka parkad ja mantlid. Näiteks on stiilne Didriksons parka suurepärane üleriie kõigile, kelle jaoks jääb jope liiga lühikesed ja mantel liiga pikaks. Talveparka on täpselt mantli ja jope vahepealse pikkusega, pakkudes piisavalt mugavust ja liikumisruumi. Olgu see Didriksons parka või mõne teise brändi talveparka, sellel on alati hea kapuuts, tihtipeale karvase äärega.

Kaup24 ja Hansaposti valikust saad soetada nii Didriksons parka, Helly Hansen jope kui ka stiilse villase mantli. Avasta nendest e-poodidest lai bränditoodete valik ja ole talveks valmis!

Villane mantel on ajatu ja stiilne valik, mis on ideaalne tööle kui ka pidulikele sündmustele minekul. Täisvillane mantel hoiab hästi sooja ja on ideaalne kandmiseks ja krõbedal talvepäeval. See sobib kandmiseks igal pool ja igal ajal, välja arvatud sportlikel päevadel, milleks see lihtsalt loodud ei ole. See-eest on see lausa ideaalne kohvikusse, näitusele ja õhtusöögile minemiseks.

Kuidas valida välja talvejope internetist?

Olenemata sellest, kas oled otsustanud osta sooja parka, stiilse jope või ajatu mantli, tuleb internetist tellimisel pöörata tähelepanu mõnele asjale, mis aitab tagada parima valiku. E-poodidest tellides avaneb palju suurem valik, mis ühelt poolt on hea ja teisalt võib valiku tegemist veelgi raskendada. Abiks on sellisel juhul erinevad filtrid, mille alusel saab sorteerida jopesid vastavalt materjalile, värvusele, brändile ja paljudele teistele näitajatele vastavalt. 

Leides sobivad mudelid, soovitame tähelepanu pöörata õige suuruse valimisele. Alati ei ole ühe kaubamärgi S-suurus sama, mis teise brändi sama suurus. Selleks, et veenduda, et number sulle sobib, tuleb tutvuda brändi mõõdutabeliga ja leida enda mõõtudele vastav suurus. 

Seejärel tutvu lähemalt tootekirjeldusega, et mõista, millest on jope valmistatud ja mis on selle omadused. Erilist tähelepanu pööra veekindlusele, tuulepidavusele ja voodrile. Uuri kas jopel on ka helkurdetailid ja kas kapuuts on mugavamaks pesemiseks eemaldatav.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.