Lastekirjanduse Keskuses saab näha Joanna Concejo isikunäitust

Foto: Eesti Lastekirjanduse keskus

Alates teisipäevast on kuni septembri lõpuni Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud Poola illustraatori ja kunstniku Joanna Concejo isikunäitus.

„Joanna Concejo on üks tunnustatuimaid ja hinnatumaid illustraatoreid tänapäeva maailmas. Tema isikupärane ja tundlik käekiri, detailirikkus ja täpsus, oskus läheneda köitvalt ka igapäevastele teemadele, tema ootamatud leiud ja „kastist välja“ mõtlemine võluvad ja äratavad imetlust. Paljud kunstnikud püüavad teda jäljendada, aga seda tundlikkust on raske saavutada, mille leiame Joanna piltidest. On suur rõõm, et saame siin näidata väikest valikut tema loomingust nii piltide kui raamatute näol,“ ütles näituse kuraator ja keskuse kunstiekspert Viive Noor. 

1971. aastal sündinud Joanna Concejo on Poola juurtega illustraator ja kunstnik, kes lõpetas 1988. aastal Poznańi Kaunite Kunstide Akadeemia. 1994. aastal kolis ta Prantsusmaale Pariisi eeslinna, kus ta elab ja töötab tänaseni. Illustraatoritöö kõrvalt tegeleb ta ka kujutava kunstiga ning juhendab aegajalt külalisõpetajana kursuseid Itaalia illustratsioonikoolides. 

Concejo on illustreerinud üle 20 raamatu, mille eest ta on pälvinud mitmeid mainekaid auhindu nagu Calabria Incantata „Abracalabria“ Altomonte 2004. aastal, IBBY Poola aasta raamat 2013. aastal, Bologna Ragazzi Olga Tokarczuki tekstiga raamatu „Lost Soul” illustratsioonide eest 2018. aastal, Musée d’Illustration Jeunesse/Moulinsi Gand Prix raamatu „Sénégal” eest 2021. aastal ja nii edasi. 

Tema illustratsioonid on olnud näitustel üle maailma – Portugalis, Itaalias, Poolas, Taiwanis, Lõuna-Koreas, Prantsusmaal ja mujal, sealhulgas kaasaegse kunsti biennaalil Busanis 2002. aastal, Bologna lasteraamatumessi illustraatorite näitusel 2004. aastal, rahvusvahelisel illustratsioonibiennaalil „Illustrarte“ aastatel 2005, 2009 ja 2013 ja nii edasi.

2015. aastal olid Concejo tööd esimest korda eksponeeritud Eestis Eesti Lastekirjanduse Keskuses rahvusvahelisel illustratsiooninäitusel „It’s Always Tea-Time“, mis hiljem rändas aastaid mööda erinevaid riike. 2020. aastal osales Concejo Tallinna Illustratsioonitriennaalil ja võitis seal diplomi. Nüüd on taaskord võimalus nautida Concejo illustratsioone keskuses üleval oleval näitusel. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.