Virumaa lastele korraldati päästelaager

Virumaa päästelaagri avamine 7. augustil 2023Päästeamet

Neljandat korda Ida- ja Lääne-Virumaa lastele korraldatavas päästelaagris osaleb seekord 104 eesti, vene ja ukraina noort.

Esmaspäevast 11. augustini Ida-Virumaal Aa külas toimuvas laagris saavad kokku seitsme- kuni 18-aastased kahe maakonna enamasti Virumaa päästeala noorteringides möödunud õppeaastal osalenud last, võrdselt eesti- ja venekeelsetest peredest. Ukraina sõjapõgenike laste laagrisse leidmisel olid korraldajatele abiks Lääne- ja Ida-Virumaa omavalitsuste liidud.

Laagri projektijuhi Helen Potmani sõnul viiakse noortele läbi arendavaid ja õpetlikke tegevusi. „Päästeala huviringide lapsed saavad osaleda mitmetes praktilistes tegevuses. Oleme seadnud olulisele kohale turvalisuse ja kogukonda panustamise teemad. Seejuures on laagri tegevustes läbiv eestlaste, venelaste ja ukrainlaste lõimumine,“ selgitas Potman.

Tema sõnul osalevad laagris Mäetaguse, Jõhvi, Narva, Purtse, Simuna, Aseri, Aasukalda ja Kadrina noorteringide lapsed.

Temaatilised laagripäevad teevad lisaks päästjatele huvitavaks politseinikud ja meedikud. Kõige vanemad laagris osalejad harjutavad terve nädala demoesinemiseks, kus näitavad oma oskusi väljakutsetele reageerimisel ja päästetööde teostamisel. Laagrilistele on külla tulemas ka üks tuntud Eesti muusik ning saab näha mustkunstniku trikke.

Noorte päästelaagri korraldamist toetavad lisaks päästeametile sel aastal Ameerika Ühendriikide ja Rootsi suursaatkonnad Eestis. Laagrit külastavad Ameerika Ühendriikide suursaadik George P. Kent ja Rootsi suursaadik Ingrid Tersman, päästeameti peadirektor asetäitja Andreas Anvelt ja Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann. Traditsiooniliselt istutavad külalised laagriplatsile õunapuu. 

Sellel aastal on laagris igal lapsel võimalus osaleda Ameerika Ühendriikide suursaatkonna meepurgi sildi konkursil. „Kuna suursaatkonnas kasvatatakse mesilasi, siis on tavaks saatkonnal kinkide oma külalistele meepurk. Nüüd soovivad saatkonna töötajad laste abi sellele meepurgile sildi tegemisel,“ lisas Helen Potman.

104 lapse joonistuse seast valib laagripersonal 25 parimat tööd ning seejärel valib juba saatkond oma lemmiku, kes saab saatkonna poolt auhinna.

Esmakordselt korraldati Virumaa päästelaagrit 2019. aastal ja seda külastas ka Eesti president Kersti Kaljulaid. 2022. aastal osales laagris 103 eesti, vene ja ukraina last ning laagrit külastasid Ameerika Ühendriikide saatkonna pressi- ja kultuuriatašee ning aseatašee ning Siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.