Päästeameti noortelaagris õpivad lapsed ohuolukorras tegutsema

Päästeameti laagri avamineFoto: Eesti Päästeamet

Põlvamaal Valgemetsas algas esmaspäeval päästeala noortelaager, kuhu tulevad kokku vabatahtlike päästekomandode juures päästeringides tegutsenud 7-15-aastased noored ja õpivad ohuolukorras tegutsema.

Nädala jooksul täiendavad 200 noort oma ohutusalaseid teadmisi, et osata neid tavaelus ettetulevates olukordades ära kasutada, teatas päästeameti pressiesindaja.

Noortelaagri üks korraldajaid, Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala sõnul keskendutakse sel aastal eelkõige elanikkonnakaitsele ja hädaolukordadeks valmisolekule.”„See tähendab, et edaspidi oskavad nad veelgi paremini ära tunda ja ennetada riske, samuti tulevad need noored hästi toime ohuolukorras,“ sõnas Virkala.

Pika traditsiooniga päästeala noortelaagri eesmärk ongi noorte kaudu tervet ühiskonda turvalise paigana hoida. “Needsamad lapsed ja noored, kes on õppinud ohte ära tundma ja ennetama, muudavad ka oma elukeskkonna ohutumaks. Vähe sellest, nad võtavad õpitu ja kogetu endaga ellu kaasa, muutes eneselegi teadmata Eesti turvalisemaks ja paremaks elupaigaks,“ rääkis Virkala.

Laagri avapäeval käis noori tervitamas ka siseminister Lauri Läänemets, kelle sõnul on selliste ürituste korraldamine oluline kogu ühiskonna vaatest. “Lapsed ja noored, kes päästeameti laagris uusi teadmisi saavad, võtavad need koju kaasa ja õpetavad ka oma vanemaid kriisideks paremini valmis olema – elanikkonnakaitse vaatest annab laager hindamatu panuse meie kõigi turvalisusesse, sest noored saavad ka erinevaid olukordi läbi mängida ja teooria kõrval praktilisi kogemusi,“ ütles Läänemets.

Laagri viis päeva on igaüks ise teemaga: terepäev, terves kehas terve vaim päev, hädaolukorraks valmistumise päev, demopäev ning spordipäev, kus tutvutakse tuletõrjespordi telgitagustega ning proovitakse kõik praktikas ka ise järele.

Päästeala noortelaager toimus esimest korda 2002. aastal ning seda korraldavad 60 vabatahtlikku päästeala spetsialisti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.