Tõrvas toimub üle-eestiline metsapäev

Foto: Eesti Erametsaliit

Täna, 26. augustil, toimub Tõrvas kogu pere metsapäev, mis toob keskväljakule kokku kuhjaga metsatarkust ja huvitavat vaatamist kogu perele. Metsapäeval kuulutatakse välja 30. aastat toimuva metsamajandajate konkursi tulemused ja selgub parim metsamajandaja 2023. Sündmus on külastajatele tasuta. 

Eesti Erametsaliidu tegevjuhi Jaanus Auni sõnul toob kogu pere metsapäev sõna otseses mõttes metsa linna, tutvustades linnaelanikele metsa majandamist ning metsas tegutsejaid. “Kogu pere metsapäev toimub igal aastal mullu parima metsamajandaja tiitli saanud metsaomaniku kodumaakonna keskuses. Seekordne metsapäev viib meid 2022. aasta parima, Andrus Niidu kodumaakonda,” selgitas Aun ja lisas, et Valgamaal on metsamajandajate ring tõeliselt mitmekesine ning valgamaalastele on metsa- ja puidutööstus olulisel kohal. 

“Kogu pere metsapäeva programm on mitmekesine ja põnev, et pakkuda midagi nii väikeste lastega peredele kui ka erialaselt metsaomanikele. Oma tegemisi tutvustavad metsaga seotud organisatsioonid, toimuvad töötoad ja metsateemalised miniloengud, kohal on võimas metsatehnika,” kirjeldas Aun. Meelelahutusliku olustiku loovad tasuta kontserdiga Jarek Kasar ja Karl-Erik Taukar Band. 

Sel aastal tutvustab Keskkonnaagentuur kogu pere metsapäeval uut loodusvaatluste nutirakendust, mis pakub võimalust lihtsa vaevaga sisestada rakendusse kõike, mida looduses liikudes saab vaadelda ja avastada. Lapsed on oodatud puude tundmaõppimise retkele. 

Eesti Maaülikool toob Tõrvasse retrobussi, millega kunagi veeti Järvseljal metsandustudengeid. Samuti panevad nad üles puiduväärindamise minilabori ning valgusmikroskoobid, mille all on võimalik vaadelda nii erinevaid haigustekitajaid kui ka kuuse-kooreüraskit. 

Kogu pere metsapäeval toimuvad Tõrva keskväljakul Eesti meistrivõistlused raiespordis ning saab minna ekskursioonile 2022. aasta parima metsamajandaja Andrus Niidu metsa.

Kogu pere metsapäeval kuulutatakse välja juba 30. aastat toimuva metsamajandajate konkursi tulemused ning selgub parim metsamajandaja 2023. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.