Viljandi perepäeval toimub heategevuslik palliralli diabeedihaigete laste toetuseks

Palliralli toimub juba sel laupäevalFoto: LC Viljandi Fellin

Sel laupäeval tuleb Lions-klubi Viljandi Fellin korraldusel Viljandi lauluväljakul perepäev, mille lahutamatuks osaks on palliralli – tänavu veereb sellel tuhatkond heategevusmüügilt soetatud tennisepalli Viljandimaa diabeedihaigete laste toetuseks, kirjutab Sakala. 

Klubi organiseerib perepäeva kolmandat korda ning soovib sellega teadvustada diabeediga kaasnevaid muresid ja võimalusi ning ühtlasi seda, kuidas koos haigusega elada täisväärtuslikku elu.

Heateo palle on võimalik soetada viie euro eest palliralli veebilehe kaudu reede hilisõhtuni ja kohapealt.

Lions-klubi Viljandi Fellin president Kairit Olev rääkis, et eelmisel aastal sai palliralli tulust toetust 15 perekonda ja nagu ta on nendega suheldes teada saanud, on toetust kasutatud väga erinevate vajaduste katmiseks. Näiteks oli viimasena toetust saanud pere just vahetamas välja lapse insuliinipumpa ja kuigi tervisekassa laste puhul selle eest maksmist toetab, on pere omaosalus selle kõige juures siiski päris suur. «Pereema ütles, et kuskil 900 eurot on see summa, mis nad peavad välja käima,» tõdes Olev.

Diabeedihaigeid lapsi tuleb sõidutada Tartusse arsti juurde ning see tähendab kütuse- ja ajakulu. ”Seal on nii palju kulusid, et me ei ole paika pannud, milleks nad tohivad toetust kasutada, sest see raha kulub neil nagunii ära: kes tahab hüpokoera soetada ja kogub selleks raha, kes vajab insuliinipumpa, kes testreid” rääkis Olev.

Teisipäevaks oli tuhatkond heategevuslikku tennisepalli omaniku leidnud. Selle tulemuse kohta ütles Kairit Olev, et müük on hästi läinud. Mullu veeres võistlustulle veidi üle 1300 palli ja esimesel aastal oli neid umbes 1100. Tänavusele kogusele on siiski veel lisa loota, sest nagu Olev ütles, heategevuslik müük veel kestab ning palle saab soetada ka kohapealt. Kogemus ütleb, et ilusa ilma korral võetakse perepäevast usinasti osa ja tahetakse ka oma pall rallile saata.

”Palle on palju. Neid puudu ei jää,” kinnitas ta. Varasematest aastatest on tennisekeskustelt saadud kasutatud pallide varu olemas ja nii palju, kui on ostjaid, nii palju numbreid neile ka kirjutatakse.

Võistlustulle minnes saab iga pall numbri, mis teda omanikuga seob, ja heategijatele on kopsakas auhinnalaud. Autasustatakse kolme kiirema palli omanikku, samuti viimast. Ülejäänud auhinnad, mida teisipäevaks oli kogunenud üle saja, loositakse välja fortuuna käe läbi.

Laupäeval kell 12 algavat perepäeva juhivad Piip ja Tuut, esinevad Viljandimaa laulu- ja tantsulapsed, näiteks Viljandi muusikakoolist, S-stuudiost ja Jakobsoni kooli balletistuudiost. Lastealal on batuudid ja saab teha näomaalinguid. Päeva tipphetkeks on muidugi tennisepallide veeretamine lauluväljaku jalgteele ehitatud rajal ja võitjate väljaselgitamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.