Tartus avatakse täna suur vabaõhufilmide festival

Foto: Fotomorgaana

Täna avatakse Tartu Raekoja platsil PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff. Tegemist on Eesti suurima vabaõhukinoga ja Baltimaade suurima vabaõhufilmifestivaliga, mis leiab aset juba 18. korda.

Kell 22 algava avatseremoonia järel jõuab esimest korda Tartuffi ajaloos ekraanile tudengifilm, Franz Malmsteni draama „Üle piiri”. 20-minutilises linateoses peab selle peategelane, Peipsi järve ääres elav kalamees Jakop otsustama, kas võimude eest põgenevate inimeste petmisega teenitud raha kaalub üles südametunnistuse puhtuse. 

Üks viimase aja paremaid Eesti tudengifilme, mis valmis Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi filmikunsti eriala teisel kursusel, põhineb Martin Alguse novellil „Põgenikud” ja selle peaosas on Jaan Rekkor. 

„See on film, mis kõnetab praeguses geopoliitilises olukorras ilmselt rohkem, kui me seda tehes oleks osanud arvata,” ütles Malmsten, kes seda koos produtsent Henry Laasaluga Tartus esitleb.

Kell 23 järgneb Michael Manni klassikalise kriminaalpõneviku „Pinge” seanss. 

Kokku linastub 31. juulist 5. augustini toimuval festivalil 20 filmi, mis käsitlevad armastuse kõikvõimalikke variatsioone. Esindatud on viis kontinenti ja sellised eksootilised riigid nagu Mongoolia, Tšiili ja Maroko. 

Lisaks vabaõhukinole saab filme näha Tartu Elektriteatris. 

Festivali ajaks paigutatakse Raekoja platsile veidi üle 1000 tooli ja 128 ruutmeetri suurune ekraan. Kõik seansid on vaatajatele tasuta.

Festivali esitlevad Tartu linn ja Elisa. Ametlikeks partneriteks on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Kvartal, Cramo, Peninuki Distillery ja Tartu Postimees. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja kultuuriministeerium. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.