Narva lastekirjanduse residentuur ootab lastekirjanikke kandideerima

Foto: Shutterstock

Narva kunstiresidentuur NART ja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK) kuulutavad välja konkursi Narva lastekirjanduse residentuurile, millega kaasneb stipendium.

Stipendiumi abil sünnib raamatu käsikiri ja/või illustratsioonid, mis on inspireeritud kohalikust kultuuripärandist, inimestest, ajaloost. Kandideerima on oodatud lastekirjanikud ja illustraatorid, kes töötavad nii üksikisikuna kui ka loometandemina. Oodatud on loovisikud üle kogu Eesti ja välisriikidest.

Idee autor on Narva linnapea Katri Raik. NART ja ELK võtsid sellest mõttest kinni ning kultuuriministeeriumi toel kuulutatakse välja esimene konkurss. 

Autorid on Narva kunstiresidentuuri oodatud 1.-31. oktoobrini, kokkuleppel saab resideerumise aega ka muuta. NART pakub residentidele elamispinda ja tuge Narva tundmaõppimiseks.

Stipendiumifondi suurus on kokku 4000 eurot, 2000 eurot ühele inimesele. Stipendiumi saavad taotleda illustraatorid ja lastekirjanikud. Oodatud on nii tandemina tegutsevad kui ka autoriraamatu loojad.

Konkursile esitatud taotluste seast valib stipendiaadid žürii, kuhu kuuluvad Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triine Soone, illustraator ja Narva kunstiresidentuuri juhatuse liige Anne Pikkov, kirjastusest Päike ja Pilv Katrin Reinmaa, Narva linnapea Katri Raik ning Narva kunstiresidentuuri juhataja Johanna Rannula.

Taotluste esitamise tähtaeg on 10. augustil kell 23.59. Taotlused tuleb esitada eesti keeles aadressile residentuur@artun.ee. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.