Kevadpühadel toimuvad Vabaõhumuuseumis liikumisest inspireeritud tegevused

Liikudes läbi ajalooFoto: Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 1. mail osa saama kevadpühade tähistamisest ja traditsioonilisest laadapäevast, kusjuures tänavune programm kannab peakirja “Liikudes läbi ajaloo” ja on saanud inspiratsiooni liikumisaastast.  

“1. mai on vaba päev ja tööle või kooli minemise asemel saavad meie külastajad oma silmaga näha ja ka ise kogeda enese liigutamise ja liikumisvahendite muutumist läbi ajaloo,” sõnas Eesti Vabaõhumuuseumi ürituste projektijuht Merike Puura. „Meie sündmus on üles ehitatud põneva võrdlusena mineviku ja tänapäeva vahel. Kuidas said rammu talupojad, kuidas hoolitseti enda ihu tervise eest tsaariajal ning millised on tänapäevased võimalused oma tervise ja keha eest hoolt kandmiseks, on vaid mõned teemad, mida selle aasta sündmusel tutvustame. Ühtlasi on meil hea meel 1. mail ühes külastajatega tähistada muuseumi suvehooaja algust.” 

Kevadlaat on avatud kell 10–16, tegevused taludes toimuvad kell 11–16.  

Suured ja väiksed külastajad saavad end Pulga talus proovile panna talupoja jõusaalis, Köstriaseme talus teha läbi karjapoisi katsed, Kuie koolis osaleda tsaariaegses kehalise kasvatuse ehk turnimise tunnis ja Kolhoosi korterelamu ees selgitada välja oma võimekus VTK normide järgi.

Lisaks enese liigutamisele on aja jooksul muutunud ka liikumisvahendid. Härjapea taluõuele on üles rivistatud Eesti Jalgrattamuuseumi rattad 1920. ja 1930. aastatest, millega on huvilistel võimalik sõita prooviring. Kolhoosi korterelamu eest viib külastajad ringsõidule aga kolhoosibuss. Maja keldrikorrusel saab virtuaalreaalsuse abiga panna end piloodi kingadesse ja lennata nii vanemate lennukite kui reaktiivlennukitega üle kogu maailma.  

Enne suurt liigutamist saavad külastajad välja selgitada oma tervisliku seisundi ja teha soojendusharjutusi ühes Confido ja MyFitnessiga.  

Muuseumi peateel ja Köstriaseme talu karjaõuel asuvalt laadalt võib leida eestimaist käsitööd ja toidukraami.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.