Esmaspäeval avatakse Tallinnas malevasuvi

Foto: SA Õpilasmalev

Esmaspäeval, 26. juunil kell 12 avatakse Tallinna Raekoja platsil Eesti õpilasmaleva tänavune malevasuvi.  Kokku saab sel suvel Eesti õpilasmalevate korraldajate kaudu tööd üle 5000 koolinoore, pealinnast läheb teele 58 malevarühma.

Sündmus algab malevlaste ja rühmajuhtide kogunemisega Harjumäele, kust liigutakse ühise rongkäiguga mööda Harju tänavat Raekoja platsile. Seal tervitavad malevlasi Tallinna abilinnapea Andrei Kante, sihtasutuse Õpilasmalev nõukogu esimees Tiit Terik ja Õpilasmaleva juhataja Külli Tatter.

„Õpilasmaleva rühmad täituvad igal kevadel väga kiiresti. See näitab selgelt, et esimese töökogemuse omandamise kohana on malev koolinoorte seas jätkuvalt populaarne. Lisaks taskuraha teenimisele on see hea võimalus veeta sisukalt vaba aega ja leida uusi sõpru,“ sõnas abilinnapea Andrei Kante.

Avatseremoonial saavad uued rühmakomandörid kätte tunnistused, malevanoored annavad vande ning töökale suvele antakse hoogu malevalauludega.

Tallinnast läheb teele 59 malevarühma. Neist 25 rühma jäävad tööle pealinna ja suuremale osale neist on tööandjaks linna asutused (nt linnaosavalitsused, lasteaiad, loomaaed, botaanikaaed, lauluväljak jt). 33 rühma läheb aga laiali üle kogu Eesti. Tööandjateks on eraettevõtted nii põllumajandusest kui ka teeninduse ja turismi valdkonnast.

Malevasuve lõpetab 14.-16. augustini toimuv üleriigiline EÕM-i kokkutulek Toosikannul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.