Täna lõppeb Tartu Ülikooli kandideerimine

Foto: Shutterstock

Tartu Ülikooli kõrghariduse esimesele astmele ja magistriõppesse võetakse avaldusi vastu kolmapäeva südaööni.

Teisipäevase seisuga olid eestikeelse õppekava alusel õppida soovijad esitanud 9388 avaldust: esimese astme õppesse 7402 ja magistriõppesse 1986.

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma loodab, et avalduste esitamise viimasel päeval suureneb õpetajakoolituse erialadele kandideerijate arv veelgi. „On väga rõõmustav, et võrreldes eelmise aastaga on juba praegu näha sisseastujate suuremat huvi õpetajakoolituse vastu. Päev enne kandideerimistähtpäeva on avaldusi esitatud kaheksa protsenti rohkem kui mullu,“ sõnas Kaldma ja kutsus kõiki kandidaate üles mitte jätma avalduste esitamist viimasele tunnile.  

Avalduse Tartu Ülikooli kandideerimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS). Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole vaja lisada. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 28. juunil esitama ülikoolile oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus kui ka ülikooli Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu Ülikooli Tallinna esinduses. Lisainfo on veebilehel. 

Ühele õppeastmele kandideerimiseks saab iga kandidaat esitada kuni kaks avaldust. Nende hulka loetakse ka Pärnu ja Narva kolledžisse ning Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.  

Lisaks tasemeõppe vastuvõtule kestab kuni 21. augustini registreerumine mikrokraadiprogrammidesse, mis annavad võimaluse omandada pädevus mõnel kitsamal erialal.

Sisseastumiseksamid ja hindamine kestavad 30. juunist 9. juulini, tulemused selguvad hiljemalt 10. juulil.  Esimesed vastuvõtuotsused edastatakse kandidaatidele 11. juulil. Kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist peavad vastuvõetud kinnitama oma soovi õppima tulla. 4. septembril algab uus õppeaasta.  

Magistriõppekavade „Kaasaegne finantsjuhtimine“ ja „Kaasaegne turundus“ alusel õppima asumiseks saab avaldusi esitada alates novembrist ning õppetöö algab 2023/2024. õppeaasta kevadsemestril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.