Suvel lastega autoreisil  –  mida peaks teadma ja kuidas valmistuma?

Et lastega reisimine sujuks ja oleks nauditav, on oluline reisiks korralikult valmistuda. On mõned olulised nõuanded, mida iga lapsevanem peaks enne lastega autoreisile asumist teadma.Foto: Shutterstock

Suvepuhkuste hooaeg on saabumas ja paljud pered planeerivad puhkusereisi koos lastega. Autoreis on suurepärane võimalus veeta puhkusel kvaliteetaega perega ning avastada uusi sihtkohti. See annab vabaduse ja paindlikkuse, võimaldades teil reisida just sellises tempos, nagu meeldib.

Selleks, et reis lastega oleks sujuv ja nauditav, on aga oluline korralikult valmistuda. Siin on mõned olulised nõuanded, millega iga lapsevanem peaks arvestama enne lastega autoreisile asumist.

Miks on autoreis lastega reisimisel populaarne?

Autoreis pakub mitmeid eeliseid, mis muudavad selle populaarseks valikuks paljudele peredele.

Esiteks on autoga reisides võimalus peatuda ja avastada erinevaid kohti, mis pole lennureisi või rongisõidu puhul võimalik. Teiseks võimaldab autoga sõitmine reisida vastavalt oma ajakavale ja eelistustele, ilma et peaksite järgima lennugraafikuid või rongide väljumisaegu.

Lisaks sellele on autoga reisimine sageli kulutõhusam kui teised reisivõimalused ja suur eelis on veel see, et kaasa võtta saab rohkem pagasit. 

Autoreisi planeerimine

 • Sihtkoha valik

Esimene samm reisi planeerimisel on sobiva sihtkoha valimine. Mõelge, millised on teie pere eelistused ja huvid. Kas soovite veeta aega rannas, matkata looduses või külastada lõbustusparke? Valige sihtkoht, mis pakub mitmekesiseid tegevusi ja vaatamisväärsusi, et terve pere saaks puhkust nautida.

 • Marsruudi planeerimine

Järgmine oluline samm on marsruudi planeerimine. Uurige erinevaid teid ja valige see, mis pakub ilusaid vaateid ja huvitavaid peatuspunkte. Olge realistlik autosõidu pikkuse osas ja planeerige piisavalt aega peatumiseks ja puhkamiseks.

 • Peatuspunktide valik

Planeerige peatuskohad, kus saate lõõgastuda, süüa ja külastada huvitavaid kohti. Valige võimalikult erinevaid peatuspunkte, et lapsed ei muutuks autosõidust liiga rahutuks.

 • Majutuse broneerimine

Kui autoreis kestab mitu päeva, on oluline majutus ette broneerida. Valige peresõbralik hotell või Airbnb, mis pakub mugavusi lastega peredele. Soovitatav on, et majutusasutus asuks mugavalt peamiste vaatamisväärsuste lähedal.

Autosõit lastega

Autosõit lastega võib olla paras väljakutse, kuid õige ettevalmistusega saab sellest meeldiv kogemus nii teile kui ka lastele.

 • Autosõidu kestvus ja ajakava

Arvestage laste kannatlikkusega ja planeerige autosõidu kestvus vastavalt sellele. Lühemad sõidud koos regulaarsete peatustega aitavad vältida rahutust ja vähendavad stressi.

 • Laste turvalisus autos

Veenduge, et lapsed oleksid autos turvaliselt kinnitatud vastavalt nende vanusele ja suurusele. Kasutage sobivaid turvahälle või turvatooli ning kontrollige, et turvavööd oleksid korralikult kinni.

 • Sõidu ajal meelelahutus lastele

Et hoida lapsi sõidu ajal tegevuses, pakkuge neile erinevaid meelelahutusvõimalusi. Pakkige kaasa mänguasjad, raamatud, Ipad ja muid asju, mis aitavad neil keskendunult ja rõõmsalt aega veeta.

 • Toitumine ja snäkid teel

Planeerige söögikorrad ja võtke kaasa tervislikke snäkke, et lapsed ei muutuks näljaseks ega tüdinenuks. Valige peatuspunktides peresõbralikke restorane või võtke kaasa piknikukorv.

Majutus ja toitlustus

 • Perehotellid ja peresõbralik majutus

Valige majutusasutus, mis on peresõbralik ja pakub mugavusi lastega peredele. Perehotellid võivad pakkuda spetsiaalseid mängutubasid, lastehoide ja basseine, et lapsed saaksid lõbutseda ja vanemad saaksid lõõgastuda.

 • Hommikusöök ja toitlustusvõimalused

Vaadake üle, et teie valitud majutusasutusel oleks hommikusöögi võimalus või lähedalasuvaid toidukohti. Hommikusöök annab hea energialaengu päeva alustamiseks ja reisi jätkamiseks.

 • Erivajadustega lastega arvestamine

Kui teil on erivajadustega laps, olge tähelepanelik majutusasutuse valikul. Veenduge, et neil oleksid vajalikud mugavused ja ligipääs, et tagada teie lapsele parim võimalik kogemus.

Tegevused ja vaatamisväärsused

 • Pereatraktsioonid ja lõbustuspargid

Uurige eelnevalt piirkonna pereatraktsioone ja lõbustusparke, mida sooviksite  külastada. Planeerige nende külastust vastavalt oma marsruudi järgi.

 • Looduskaunid kohad ja matkarajad

Kui teie pere naudib loodust ja matkamist, otsige piirkonnas looduskauneid kohti ja matkaradasid. Uurige eelnevalt marsruute, raja intensiivsust ehk raskusastet ja võimalikke vaatamisväärsusi.

 • Kultuurilised vaatamisväärsused

Tutvuge piirkonna kultuuriliste vaatamisväärsustega, nagu muuseumid, ajaloolised paigad ja kunstigaleriid. Planeerige külastused vastavalt huvidele ja ajakavale.

Ettevalmistused reisiks

 • Vajalikud dokumendid ja reisikindlustus

Kontrollige enne reisi, et teil oleksid kaasas kõik vajalikud dokumendid, nagu passid, ID-kaardid ja vajadusel viisad. Lisaks on soovitatav hankida reisikindlustus, et kaitsta ennast ootamatuste eest.

 • Reisikotid ja pagas

Pakkige reisikotid ja pagasid vastavalt teie vajadustele ja piirangutele. Vaadake üle, et teil oleks kaasas kõik vajalikud riided, esmaabivahendid, mänguasjad ja muud olulised esemed.

 • Esmaabivahendid ja ravimid

Olge ettevalmistunud võimalikeks terviseprobleemideks ja vigastusteks. Veenduge, et teil oleks kaasas esmaabivahendid ja vajalikud ravimid, et saaksite vajadusel hädaolukorrale kiiresti reageerida.

Nõuanded edukaks autoreisiks

 • Varajane start ja sagedased peatused

Alustage reisi varakult hommikul, et saaksite päeva maksimaalselt ära kasutada. Tehke sageli peatuseid, et lapsed saaksid sirutada jalgu, käia tualetis ja värsket õhku hingata.

 • Suhtlemine lastega ja kaasamine otsustesse

Kaasake lapsi reisi planeerimisse ja otsustesse. Kuulake nende soove ja ideid ning arvestage nendega võimalikult palju. See aitab hoida lastel huvi üleval terve reisi vältel.

 • Rahulik ja kannatlik suhtumine

Olge rahulik ja kannatlik, kui reisil tekivad ootamatud olukorrad või lastel tekib rahutus. Hoidke positiivset suhtumist ning püüdke leida lahendusi ja tegevusi, mis aitavad hoida meeleolu hea.

Võtmesõna on planeerimine

Autoreis lastega võiks olla lõbus ja meeldejääv kogemus kogu perele. Planeerige reisi hoolikalt, võttes arvesse laste vajadusi ja eelistusi. Valige sobivad sihtkohad, marsruudid ja majutusasutused ning olge valmis seikluseks koos oma lähedastega. Ärge unustage, et suur osa reisi kvaliteedist sõltub ka lastevanemate suhtumisest ja positiivsest meeleolust.

Olles valmis ootamatusteks, veenduge, et teie autol oleks korralik kindlustuskaitse. Liikluskindlustus katab vastutuse kolmandate isikute ees, kaskokindlustus kaitseb teie autot võimalike kahjude eest ning reisikindlustus pakub kaitset ootamatute sündmuste korral reisi ajal. Reisikindlustuse kalkulaator võimaldab teil hõlpsasti leida sobiva kindlustuskaitse oma järgmiseks seikluseks. Nautige teekonda ning looge unustamatuid mälestusi koos oma perega!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.