Raseduskalender ja selle olulisemad kuupäevad

Foto: Pepco

Rasedus on keeruline aeg, mis on täis nii igapäevaseid ülesandeid kui ka regulaarseid arstivisiite. Erinevate asjaajamiste, uuringute ja beebiostude planeerimise lihtsustamiseks tasub jälgida raseduskalendrit. Selles leiate olulisima teabe erinevates trimestrites toimuvate muutuste kohta.

Olulisemad kuupäevad

Sünnikuupäeva arvutamiseks on väga oluline enne raseduse kinnitamist aset leidnud viimase menstruatsiooni kuupäev. Sellest kuupäevast alates arvestatakse raseduse kestus, mis on tavaliselt 280 päeva. Tasub meeles pidada, et selle alusel hinnatud tähtaeg on ainult orienteeruv ja tegelik sünnitus võib toimuda varem või hilineda.

Raseduse esimene trimester

Need on raseduse esimesed kolm kuud, mida arvestatakse alates viimase menstruatsiooni esimesest päevast. Embrüo kinnitumine toimub seega alles umbes neljandal nädalal. Raseduse esimestel nädalatel ei esine tavaliselt mingeid sümptomeid. Embrüo kinnitumine võib põhjustada kerget verejooksu.

Esimese trimestri hilisematel nädalatel, kui embrüo areneb, ilmnevad raseduse esimesed märgid: rindade hellus, menstruatsiooni puudumine, iiveldus ja oksendamine, sagedasem urineerimisvajadus, väsimus ja meeleolu kõikumine.

Raseduse kahtluse korral tuleb kindlasti leppida kokku visiit arsti juurde, kes viib selle kinnitamiseks läbi põhjalikud testid. Sealjuures tellib ta ka mitmed täiendavad vere- ja uriinianalüüsid, mis võimaldavad hinnata tulevase ema üldist tervislikku seisundit.

Raseduse nii varajases staadiumis ei ole beebivarustuse komplekteerimine veel vajalik. Lapse sugu ei ole veel teada, seega oleks konkreetsete beebiriiete või mänguasjade üle raske otsustada. Ostud on parem edasi lükata järgmistele nädalatele. Raseduse esimese trimestri lõpus on loode vaid mõne sentimeetri suurune ja kaalub umbes 20 grammi. Selles etapis on soovitatavad sünnituseelsed uuringud.

Kui te beebi riietele, aksessuaaridele ja mänguasjade pööraseid summasid kulutada ei kavatse, külastage Pepco statsionaarset kauplust. Siin leiate tohutu valiku beebiriideid, tekke, beebide magamiskotte, lutte, pudeleid, joogikruuse, rinnapadjakesi, rinnapiima säilituskomplekte, kõristeid ja paljusid muid uue pereliikme eest hoolitsemisel ära kuluvaid esemeid.

Foto: Pepco

Raseduse II trimester

See hõlmab järgmist kolme raseduskuud, mille jooksul toimuvad nii tulevase ema kui ka lapse organismis järjestikused muutused. Selles rasedusetapis kogevad paljud naised turseid, seevastu taandub aga järk-järgult iiveldus. Arenev laps muutub üha liikuvamaks ja hakkab välismaailma erinevatele stiimulitele reageerima. Loote sugu on võimalik määrata juba viiendal raseduskuul.

Raseduse teise trimestri lõpus võib loode kaaluda juba peaaegu kilogrammi ja olla üle 35 sentimeetri pikk. Raseduse teisel trimestril tuleb teostada järgmised üld- ja pildiuuringud.

Raseduse teise trimestri viimastel nädalatel on õige aeg mõelda beebivarustusele ning samuti beebi jaoks toa ettevalmistamisele. Enne eeldatavat sünnikuupäeva jääb veel piisavalt aega väiksemate remonditööde tegemiseks, mööbli tellimiseks ja kõigi vajalike beebitarvikute komplekteerimiseks.

Kuigi seda tüüpi esemeid saab hõlpsasti osta ka vahetult enne sünnitust, ei tasu kõike viimasele hetkele jätta. Raseduse lõpp võib olla seotud ka kehvema enesetundega ja rahulikku ostlemist see ei soodusta. Samuti tasub kulude aja peale jaotamiseks beebivarustuse komplekteerimist varem alustada – ja kui lisaks otsustate osta Pepcos, kus hinnad on väga atraktiivsed, ei saa see teie rahakotile nii tunnetatav olema.

Raseduse III trimester

Ehk raseduse viimased kolm kuud. Paljudel naistel ilmnevad selles etapis uued vaevused, mis on seotud areneva, üha suurema ja raskema lootega: kõrvetised, õhupuudus, pahkluude turse, uneprobleemid, sagedane urineerimisvajadus.

Kaheksandal raseduskuul võetakse täiendavad uriini- ja vereproovid – sealhulgas ohtlike nakkushaiguste avastamise või välistamise eesmärgil. Üheksandal kuul jõuab lapse kaal umbes 3-4 kilogrammini ja naise organism hakkab sünnituseks valmistuma. Lähenevale tähtajale võivad viidata sellised sümptomid nagu: sagedasemad ettevalmistavad kokkutõmbed, intensiivne tupevoolus, ebamugavustunne kõhuõõnes.

Foto: Pepco

See on haiglas ja kodus vastsündinu eest hoolitsemiseks vajaminevate puuduvate esemete ostmiseks juba viimane hetk.

Kutsume tulevasi emasid Pepco kauplustes meie beebiriiete ja aksessuaaride erakordset pakkumist avastama! Meie juures leiate kõik, mida teie väikseke vajab – alates pehmetest ja turvalistest riietest kuni igapäevast hooldust lihtsustavate funktsionaalsete aksessuaarideni. Meie tooted on teie lapsele mugavuse ja turvalisuse tagamiseks ning samas stiili ja elegantsi säilitamise võimaldamiseks püüdlikult välja valitud. Külastage meid ning avastage, kui lihtsaks ja meeldivaks võib osutuda selleks eriliseks ajaks ettevalmistumine!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.