Uudis

Tartus toimub nädalavahetusel First Lego League’i Lõuna-Eesti eelvoor

Foto: Shutterstock

MTÜ Robootika korraldab 11. veebruaril 2023 AHHAA Teaduskeskuses FIRST LEGO League Lõuna-Eesti eelvooru, kuhu on oodata ligikaudu 14 meeskonda Võrumaalt ja Tartumaalt. Koostöös AHHAA Teaduskeskusega korraldadakse sarnast eelvooru mitmendat korda ning see on avapauguks programmi eelvoorudele üle Eesti. 

FIRST LEGO League programm on mõeldud 9 – 16. aastastele koolinoortele, et kuni 10 liikmelistes meeskondades mõelda hooajaga seonduvatele reaalelulistele probleemidele. Käesoleva hooaja nimi on SuperPowered ja teema keerleb energia ümber. Meeskondade ülesandeks on ehitada LEGO robot, mis suudab etteantud robotimängu väljakul erineva keerukusega missioone lahendada. Missioonid on seotud hooaja teemaga, näiteks tuleb robotil käima panna mänguasjatehas ja hüdroelektrijaam ning koguda väljakult võimalikult palju taastuvenergiat.

Teise osana tuleb meeskonnal uurida probleemi, mis on seotud energiaga – Kuidas me elektrienergiat toodame? Kas see on jätkusuutlik? Mida see endaga kaasa toob? Mis on taastuvenergia? Mis rolli mängivad vesi, päike ja tuul elektrienergia tootmises? Kuidas efektiivsemalt energiat kasutada. Kui probleem on leitud, siis järgmiseks tuleb leida innovatiivne lahendus, mis selle probleemi kõrvaldab. Meeskonnad peavad hindajatele oma idee maha müüma kõigest 5 minutilise “pitchimisega” ning demonstreerima hindajate ees ka roboti disaini protsessi ning meeskonnatööd.  

Lõuna-Eesti eelvoor on üks neljast FIRST LEGO League Eesti eelvoorust, mis toovad läbi veebruari kuu erinevate nädalavahetuste robootikahuvilisi kokku Tartusse, Tallinnasse ja Koerusse. Kokku osaleb eelvoorudes üle 85 meeskonna ning enam kui 350 õpilast. Üritusi aitab läbi viia üle 30 vabatahtliku. Maailmas tegeleb FIRST LEGO League programmiga enam kui 100 riiki ja üle 30 000 meeskonna.

Üritus on pealtvaatajatele tasuta, kuid AHHAAsse pääsemiseks tuleb soetada majapilet.

FIRST LEGO League programmi kohta saab infot kodulehelt: www.firstlegoleague.ee/challenge 

FIRST LEGO League programmi koordineerib Eestis MTÜ Robootika koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga ning programmi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Keskkonnaministeerium läbi “Rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamise”  meetme, Eesti Teadushuvihariduse Liit ning RoboMiku haridusliku robootika veebikaubamaja.

Lõuna-Eesti eelvoorule annab hoogu Tartu linn.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.