Tallinnas algavad Euroopa noorte meistrivõistlused kabes

Foto: Shutterstock

Tallinnas hotellis Dzingel algavad teisipäeva ennelõunal Euroopa noorte meistrivõistlused rahvusvahelises kabes.

Võistlustel osaleb kokku 245 mängijat Hollandist, Ukrainast, Tšehhist, Poolast, Belgiast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Aserbaidžaanist, Lätist, Leedust ja Eestist. Võistlused toimuvad neljas vanuserühmas – pisi- ja minikadetid, kadetid ja juuniorid – ning eraldi noormeestele ja neidudele.

“Euroopa noorte meistrivõistlused on väga oluline turniir just seetõttu, et seal mängivad tulevased meistrid,” ütles Euroopa Kabekonföderatsiooni asepresident Tarmo Tulva. “Eestis toimub turniir juba neljandat korda ja seekordne on suurima osalejate arvuga võistlus. Võistlejate arv on suurenenud sõltumata agressorriikide eemalejäämisest.

“Eesti saab korraldajana panna välja suurema esindatuse, mis annab meie noortele võimaluse panna ennast proovile absoluutses tippkonkurentsis. Lisaks noortele mängijatele koguneb Tallinnas võistluste ajal ka Euroopa Kabekonföderatsiooni (EDC) üldkoosolek, kus valitakse uus president ja juhatus,” rääkis ta.

Tulva sõnul on tänavused Euroopa noorte meistrivõistlused osalejate arvu poolest ühed viimaste aastate suuremaid. “Võib julgelt väita, et augusti alguses saab Tallinnast taaskord maailma kabepealinn,» rääkis Tulva. “Eesti on tõestanud ennast kui atraktiivset kaberiiki, kuhu nii noored kui vanemad ikka jälle mängima tulla soovivad.” 

Avamisel osalevad Tallinna abilinnapea Tiit Terik, Euroopa Kabekonföderatsiooni asepresident ja Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. Võistlused toimuvad hotellis Dzingel.

Täpsem teave võistluste kohta on üleval võistluste kodulehel www.eyc2023.org

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.