Tallinna Ülikooli õpetajakoolituse ja kasvatusteaduste erialadele esitati tänavu viiendiku võrra rohkem avaldusi kui eelmisel aastal

Foto: Shutterstock

Tallinna Ülikoolis algasid vastuvõtueksamid. Sel aastal esitati kokku 8255 sisseastumisavaldust. Välisüliõpilaste vastuvõtt on avatud kuni augustini, seetõttu on lõplik sisseastumisavalduste arv veel selgumas.

Tallinna Ülikooli õppevaldkonna juhi Helen Joosti sõnul on populaarsete erialade pingerida sarnane varasemate aastatega. “Bakalaureuseastmel esitati kõige rohkem avaldusi psühholoogia erialale, magistriõppes oli seekord kõige populaarsem eriala hariduse juhtimine,” selgitas Joost.

Tallinna Ülikool on õpetajaid õpetanud juba üle 100 aasta. “Meie rõõmuks on sel aastal märgata positiivset muudatust õpetajakoolituse õppekavade avaldustes. Õpetajakoolituse ja kasvatusteaduste erialadele kokku esitati kokku 2503 avaldust, see on 460 avaldust rohkem kui eelmisel aastal,“ rääkis Joost.  

Õpetajakoolituse ja kasvatusteaduste hulgas on kõige populaarsemad alushariduse pedagoogi õppekavad, kuhu on 777 huvilist ja eripedagoogika õppekavad, kuhu esitati 561 avaldust. 

Tallinna Ülikooli vastuvõtueksamid toimuvad 1.-11. juulil. Eksamitele tulijatel palume arvestada, et alates tänasest, 3. juulist on suletud Hobujaama ristmik ning Viru bussiterminal, sellega seoses tekib olulisi muudatusi tavapäraselt Tallinna Ülikooli juurde saabuva ühistranspordiga. Ühistranspordi sõiduplaanide ja marsruutide kõige täpsema info jälgimiseks soovitame kasutada Tallinna transpordi Reisiplaneerija lehte transport.tallinn.ee

Vastuvõetute nimekirjad avaldab ülikool hiljemalt 12. juulil. Lõplikult kinnitab ülikool vastuvõetute nimekirjad 18. augustil. Õppetöö algab 4. septembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.