2021. aastal avas SOS Lasteküla uudse teenuse Eestis — traumapedagoogilise lähenemisviisiga kodu 14–18-aastastele noortele, kellel esineb lapseea traumadest tingitult vägivaldset ja ennastkahjustavat käitumist. Käitumisraskustega noored ei pruugi loomult olla halvad ega käituda meelega probleemselt, vaid vajavad iseendas ja oma käitumises muudatuste tegemiseks sobilikku kasvukeskkonda ja professionaalset abi.
Artiklikogumiku “Traumapedagoogika. Uus võimalus” on koostanud inimesed, kes oma igapäevases tööelus puutuvad kokku nii trauma kui pedagoogikaga. Nad on praktikud, keda ühendab traumapedagoogika ja sellest johtuv lähenemine. Artiklite autoreid seob koostöö SOS Lasteküla Eesti Ühinguga.
SOS Lasteküla Eesti Ühingu nõunik Pille Teder: “Me kõik saame aru sõnadest trauma ja pedagoogika — need on meile tuttavad terminid. Traumapedagoogika üks kuldlause on: “Traumapedagoogika — lihtne aru saada, keeruline rakendada.” Artiklikogumik annab teadusliku ülevaate, mis see traumapedagoogika täpselt on ning miks ja kuidas seda asendushoolduses on vaja kasutada. Tänapäevases asendushoolduses vajame üha rohkem teaduspõhiseid lähenemisi, et leida erinevaid viise, kuidas lapsi ja noori aidata. Traumapedagoogika on selleks üks variant.”