Põlvas alustab sügisest tegevust uus kool

Foto: Shutterstock

Põlvas alustab sügisest iseseisva õppeasutusena tegevust põhikooliks pürgiv Jakobi kool, mis tegutses seni Tartu luterliku Peetri kooli filiaalina, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. 

Õppeasutust sellest kevadest osalise koormusega juhtiva Tiia Viilu sõnutsi otsustas kogukond iseseisva koolina jätkata jaanuaris toimunud koosolekul. «Eks ka MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool nägi, et Põlva osakond on neil suur miinusetekitaja. Alustasime taas nullist: taotlesime ja saime uuesti koolitusloa. Nüüd on meil sihtasutus Põlva Jakobi Kool.»

Direktor tunnistas, et rahaliselt läheb vastsel õppeasutusel vähemalt esimestel aastatel raskeks. «Õpetajate palgad saab haridustoetuse eest, aga riiklikku tegevustoetust antakse erakoolidele alles neljandal aastal pärast järelevalve läbiviimist. Kui saaksime tegevustoetust, õnnestuks miinust vähendada 100 000 eurolt isegi 10 000 euro peale,» märkis ta.

Õpilaste vanemad tasuvad lapse õpingute eest 12 protsenti miinimumpalgast ehk 87 eurot. Põlva vald toetab ühe õpilase õpinguid 38 euroga, teiste valdade toetus on väiksem.

Sügisele läheb Jakobi kool, kus kevadel oli 60 õpilast, vastu kuue klassiga. Iga aastaga lisandub üks klass kuni üheksandani. Kolmekorruselises kirikule kuuluvas hoones tegutseb ka lasteaed, mis võimaldab lapsel olla teisest eluaastast põhikooli lõpuni ühes majas.

«Meie eesmärk on, et õpilaste arv klassis oleks väiksem kui mõnes suures koolis – mitte üle 15. Liitklasse meil ei ole. Küll võiks igasse klassi juurde tulla neli-viis õpilast. Kui varem võis Jakobi kooliga liitumist takistada A-võõrkeel saksa keel, siis nüüdsest on ka meil põhiline inglise keel. Saksa keel aga jääb B-keeleks,» andis direktor teada.

Kuigi tegemist on kristliku erakooliga, ei pea oma lapse kooli panemiseks olema koguduse liige – küll peavad sobima maailmavaade ja väärtushinnangud. Usundiõpetust on valikainena tunniplaanis vaid üks tund nädalas.

«Alustame nädalat kirikus kümneminutilise palvusega, misjärel läheb aga käima täiesti tavapärane kooliprogramm riikliku õppekava alusel. Paljugi on ühist Hea Alguse meetoditega. Lisaks paneme suurt rõhku pärandkultuurile – võru keel on teises, neljandas ja viiendas klassis. Samuti käivad lapsed rahvatantsus,» rääkis Viilu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.