Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumid sõlmisid koostöö Tallinna Ülikooliga 

Foto: Tallinna Ülikool

13. aprillil allkirjastasid koostöölepingu Tallinna Ülikool ning kaks uut riigigümnaasiumit: Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasium. Koostöö käigus täiendab ülikool riigigümnaasiumide õppekava ja praktilist õppetööd ning õpilased saavad juurde võimalusi oma õpitee individuaalseks kujundamiseks ülikooliga koostöös pakutavate valikmoodulite ja –kursuste kaudu.  

Koostöö eesmärk on rikastada gümnaasiumiharidust, kaasates uute gümnaasiumide õppe- ja arendustöösse ülikooli õppejõude, üliõpilasi, doktorante ja tehnilisi võimalusi. Näiteks saavad Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumide õpilased sügisest võimaluse kasutada loodus- ja reaalainete õppes ülikooli laboreid ja praktikabaase. Lisaks panustab Tallinna Ülikool riigigümnaasiumide õppekavasse nii külalisloengute, praktikumide kui ka loodus- ja ühiskonnateaduste valikkursustega. 

Pelgulinna riigigümnaasiumi koolijuhi Indrek Lillemägi sõnul on koostöö eesmärgiks sügav, teaduspõhine ja nüansitundlik õppimine. “Akadeemiline vaimsus on oluline osa Pelgulinna riigigümnaasiumi kultuurist ja olen kindel, et säärane koostöö avardab mõlema osapoole maailma,” lisab Lillemägi. 

Tõnismäe riigigümnaasiumi koolijuht Alo Savi kirjeldab: “See pole kindlasti esimene ega viimane koostöölepe, mille üks või teine gümnaasium Tallinna Ülikooliga sõlmib, aga me anname oma parima, et sellele leppele ehitatav koostöö oleks sisukaim ning pakuks õpilasele kõige paremaid võimalusi tema arenguks ja õpetajale kõige paremaid võimalusi professionaalseks kasvamiseks.“ 

Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik kommenteerib koostöö sõlmimist: “Ülikool on õpetlaste ja üliõpilaste kogukond, kus esimesed taotlevad teadmisi ja proovivad kokku panna nii adekvaatse pildi tegelikkuse aspektidest kui see teaduse vahenditega võimalik on, teised osalevad nende teadmiste hankimisel ja taotlemisel. Laiendame hea meelega seda kogukonda ka riigigümnaasiumitele, see aitab kaasa meie taotlusele uuendada Eesti haridust vastavalt 21. sajandi vajadustele.” 

Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumid on kaks kolmest uuest Tallinnasse rajatavast riigigümnaasiumist. Koolid alustavad õppetööga 2023. aasta septembris ning esimesel õppeaastal võetakse Pelgulinna vastu 360 ning Tõnismäele 160 10. klassi noort. Pelgulinna riigigümnaasium keskendub küsimusele, kuidas lahendada suure mõjuga ühiskondlikke väljakutseid. Kooli fookuses on keskkonna ja demokraatia jätkusuutlikkus ning pakutakse valikmooduleid programmeerimisest ja loodusteaduste süvakursustest meedia ning teatrini. Tõnismäe riigigümnaasium keskendub ümbritsevat linnaruumi võimalikult hästi ära kasutades õpilaste eneseväljenduse arendamisele, toetades ühtviisi nii loodusteaduslikku mõtlemist kui kultuurilise maailmapildi kujundamist. Uued riigigümnaasiumid teevad tihedat koostööd nii teiste riigigümnaasiumide ja haridusasutustega kui ka teiste organisatsioonidega, et pakkuda noortele võimalikult valikuterohket ja kvaliteetset üldkeskharidust.   

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.