Vanuserühmad jaotuvad võistlusel järgmiselt: pre-ekolier (1.–2. klass), ekolier (3.–4. klass), benjamin (5.–6. klass), kadett (7.–8. klass), juunior (9.–10. klass) ja student (11.–12. klass). Pre-ekolieridel ja ekolieridel tuleb lahendada 24 valikvastustega ülesannet, ülejäänud vanuserühmadel 30. Ülesanded on raskuse järgi jagatud kolme rühma.
Igal osavõtjal on lahendamiseks aega üks tund ja 15 minutit ning võistlustulemus läheb kirja vaid ühes vanuserühmas. Lahendamisel võib kasutada lisapaberit, joonlauda ja pliiatseid. Kõik muud abivahendid ei ole lubatud.
Üleriigiliste tulemuste selgudes saadetakse registreerunud koolile nende osalenud õpilaste tulemused. Võistlusmängu kodulehel avalikustatakse: osalejate arvud koolide ja vanuserühmade kaupa, vanuserühmade kaupa tulemuste ja vastuste jaotus ning iga vanuserühma kuni 50 üleriigiliselt parimad õpilased.
Känguru on 1991. aastal Prantsusmaal alguse saanud ülemaailmne matemaatika võistlusmäng, mida on Eestis korraldatud alates 1996. aastast. Võistlusmängu ülesanded pakuvad õpilastele kiiret ja põnevat nuputamist arvude ja geomeetriliste kujunditega ning panevad märkama seoseid ja seaduspärasusi. Eestis varasemalt toimunud võistluste ülesannete ja lahendustega saab tutvuda võistlusmängu arhiivi lehel.
Tänavu 28. korda toimuvat Känguru võistlusmängu korraldab TÜ teaduskool koostöös Eesti Matemaatika Seltsiga.