Koolielu

Kogukond on Tornimäe põhikooli algkooliks muutmise vastu

Foto: Shutterstock

Pöide osavallakogu ja kohalik kogukond ei toeta Saaremaa valla plaani muuta Tornimäe põhikool alates 2025. aasta sügisest algkooliks ning tegi vallavalitsusele ettepaneku eelnõu volikogu istungi päevakorrast maha võtta.

Pöide osavallakogu on nõus lasteaia ja kooli ühendamisega tänavu sügisest, kuid uues ühendasutuses peavad säilima osavallakogu hinnangul kõik põhikooli astmed. Kogukond ja osavallakogu leiavad, et tuleb teha koostööd Saaremaa vallavalitsusega, et leida võimalus põhihariduse andmisega jätkamiseks Tornimäel. 

„Eelnõud koostades ei ole kinni peetud arengudokumentidest haridusvõrgu ümberkorraldamisel, ei ole haridusinvesteeringute kava, puuduvad transpordilahendused,” märkis Pöide osavallakogu. Osavallakogu hinnangul tuleb edasi minna üks samm korraga ning kõigepealt liita lasteaed ja põhikool. „Ühendasutusele tuleb anda võimalus ennast tõestada ja jätkata Tornimäel põhihariduse andmist kuni 2030. aastani ja seejärel anda hinnang, kas õpe kolmes kooliastmes on ennast õigustanud,” leidis Põide osavallakogu. 

Saaremaa vallavalitsuse eelnõu kohaselt liidetakse Tornimäe lasteaed Tornimäe põhikooliga ja lõpetatakse 31. augustiks Tornimäe lasteaia tegevus Saaremaa vallavalitsuse hallatava asutusena. Asutuse nimeks saab alates 1. septembrist Tornimäe kool. Alates 2025. aastaks plaanib vald Tornimäe kooli muuta algkooliks, kus õpe toimub 1.–4. klassini. 2023/2024. õppeaastal ei avata koolis 5. klassi ja 2024/2025. õppeaastal 5., 6. ja 7. klassi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.