Valitsus kiitis heaks koolide tervisekaitsenõuete määruse muudatused

Foto: Shutterstock

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks koolide tervisekaitsenõuete muudatused, mis leevendavad praegu kehtivaid põhikoolide ruuminõudeid ja ühtlustavad need lasteaedadele ja gümnaasiumitele kehtivate ruuminõuetega. Muudatused võimaldavad rajada kooli võimlemissaali maa-alusele korrusele ja kaotatakse õpperuumide kõrguse nõue.

Määruse muudatused näevad ette, et spordisaali võib edaspidi ehitada ka maa-alusele korrusele ning õpperuumides võib ruumi kõrgus jääda alla seni lubatud 2,5 meetri, tingimusel, et ruutmeetreid on õpilaste arvu kohta piisavalt ja ruumi ventilatsioon, radoonitõke ja valgustus on piisavad.

„Koolipidajatele vastu tulles teeme mõned hädavajalikud muudatused, mis annavad võimaluse kasutada laiemat valikut erinevaid asenduspindasid ja pakkuda ka väiksemate kruntide puhul õpilastele kaasaegseid sportimis- ja õppetingimusi. Koolipidajale võib see mõnel juhul tähendada ka olulist kulude kokkuhoidu,“ ütles sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna peaspetsialist Annemari Linno.

„Ruuminõuete leevendamise peamine eesmärk on tagada, et igas kaasaegses koolimajas oleks korralik võimla ja vajadusel ka koht, kuhu evakueeruda. Samuti see, et sportimisvõimalused paikneksid koolimajale võimalikult lähedal ja lapsed ei peaks koolitundide ajal linnas erinevate majade vahel seiklema, olukorras kus lähim spordisaal asub koolist kaugel,“ lisas Annemari Linno.

Sotsiaalministeeriumile on laekunud mitmeid pöördumisi erinevatelt kohalikelt omavalitsustelt ja koolidelt seoses sooviga võtta koolitööks renoveerimis- ja ehitustööde ajal või muul eesmärgil kasutusele asendus- ja lisapindasid, mis aga ei vasta täielikult praegu kehtiva määruse nõuetele. Näiteks võib moodulklassi kõrgus erineda 10–15 sentimeetri ulatuses praegu määruses sätestatud õpperuumi 2,5 meetri kõrguse nõudest. Moodulite puhul on tegemist standardmõõtudega, mille puhul on üsna levinud ka muud kõrgused kui 2,5 meetrit, näiteks 2,4 meetrit või 2,6 meetrit.

Muudatustega ühtlustatakse põhikoolide ruumide nõuded juba praegu kehtivate lasteaedade ja gümnaasiumite ruuminõuetega. Muudatused jõustuvad üldises korras pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.