Tantsupeo noored istutasid üle Tallinna mitukümmend puud

Vabaduse väljakul toimus ka Euroopa päevale pühendatud elurikkuse teemaline RoheFestFoto: Tallinn, Euroopa Roheline pealinn

Euroopa rohelise pealinna aasta ja XIII noorte laulu- ja tantsupeo tähistamiseks istutab Tallinn peol osalevate Tallinna kollektiividega üle linna 150 puud.

2023. aastal toimuvale XIII noorte laulupeole pühendatud 150 puud on kavas istutada 22 erinevasse asukohta üle linna. Esimesed puud istutasid mitmed Tallinna tantsukollektiivid Nõmmele, Kristiinesse ja Mustamäele, paikadesse, mis on noorte jaoks tähtsad: koolihoovid, noortekeskuste alad, mängu- ja spordiväljakud.

Puudeks on valitud liigid, mida on Eestis läbi aegade pühaks või muud moodi oluliseks peetud, nagu lepad, pärnad, männid, pihlakad, tammed ja kuused.

Kõik laulupeopuud tähistatakse selle istutanud kollektiivi või kollektiivide nimega, mis jääb aastakümneteks linna rohelise pealinna ja laulupeo aastat meenutama.

„Täna istutasime koos õpilastega 32. keskkoolist siia mitu puud. Ma loodan, et aastakümnete pärast tulevad nad siia oma laste ja lastelastega ja näitavad neile neid puid, mis said istutatud sellel laulu- ja tantsupeo aastal, mil Tallinn oli Euroopa roheline pealinn,“ lausus abilinnpea Vladimir Svet.

Järgmised puud istutavad 19. mail laulupeo kollektiivid Lasnamäele, Põhja-Tallinnasse ja Haaberstisse.

Lisaks algatas Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 koostöös Eesti Tööõpetajate Seltsi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning noorte laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskonnaga ettevõtmise „Iga ruutmeeter loeb. 22 Tallinna kooli valmistasid 70 lillekasti, milles kasvatavad üles ka kaunid lilled. Lillekastid viiakse juuni keskpaigas Kultuurikilomeetrile, et kõigil linlastel oleks võimalik laste kasvatatud õitsvatest lillekastidest rõõmu tunda.

Vabaduse väljakul toimus täna ka Euroopa päevale pühendatud elurikkuse teemaline RoheFest. Tallinna Euroopa rohelise pealinna poolt organiseeritud põnev roheprogramm ja -töötoad, kus linnarahvas sai uusi teadmisi keskkonnahoiust ja elurikkusest, mida igaüks saab igapäevaselt ka ise rakendada. Fotogalerii RoheFestist leiate SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.