Uudis

Parim juhis, kuidas lennureisid väikelapsega talutavaks muuta

Lapsega lennukis: see on päriselt võimalik valutult läbi teha.Foto: Shutterstock

Kõik, kes lennanud, olgu ise lapsevanemana või kõrvalosatäitjana, teavad suurepäraselt, kui kohutav see on, kui väikesel lapsel keset reisi tuju ära läheb. Seepärast kulub alljärgnev juhis väga ära kõigile, kes sellise retke pisikese kaaslasega ette võtma peavad.

Laste saamine ei peaks kindlasti olema takistuseks reisimisel: vastupidi, keskkonnavahetus mõjub alati hästi, aitab rutiinist välja murda ja akusid laadida. Ainult et sihtpunkti jõudmine võib kujuneda parajaks katsumuseks, kui sa selleks hästi valmistunud pole.

Õnneks on olemas üks suurepärane juhis, mis aitab kõik pikemad (lennu)reisid (sest tegelikult võib neid nippe kasutada ka auto- ja bussiretkedel) valutu(ma)ks muuta.

Käik pudi-padi poodi

Enne lennureisi võta ilma lapseta ette käik pudi-padi poodi (välismaal on selleks olemas dollar store, meil päris sarnast lahendust ei pakuta, aga sobivad kõik kodukaupade poed, toidupoodide mänguasjaletid jne). Osta pisikesi vidinaid ja lelusid, mida laps varem näinud pole ja mis võiks ta tähelepanu köita.

Kätte anna need oma võsukesele mõistagi alles lennukis, kui näed, et olukord kisub hapuks. Ja kindlasti mitte kõiki korraga!

Värvi- ja tegelusraamatud

Olenevalt lapse vanusest suurepärased abimehed! Kuid ka neid tuleks võimalusel viimase hetkeni peidus hoida ja välja võtta siis, kui näed, et lapsel on hädasti vaja mingit meelelahutust. Kindlasti ära unusta kaasa pakkida kirjutusvahendeid.

Eriti head on tegeluskaardid, millel seltsiks kustutatav vildikas – neid saab korduvalt kasutada ka siis, kui uudsusefekt on kadunud.

Igasugused muud üllatused

Hästi toimivad igasugused põnevad lahendused, eriti laste väikelapse puhul.

  • Täida näiteks õhupall põnevate esemetega. Kas või snäkkidega, mida laps sealt välja urgitseda saab.
  • Kleepsud ja kleepsuraamatud – eriti juhul, kui laps ei ole nendega varem eriti kokku puutunud – võivad päästa päeva.
  • Võta kaasa üks suurem paber, värvilise paberi ribad ja liimipulk. Kui lapsel on igav, võta need välja ja lase tal ribasid paberile liimida. Või valmistage üheskoos paberiribadest kett.

Joonistage lugusid

Jutusta lapsele muinasjutte või enda väljamõeldud lugusid ja joonistage selle juurde pilt. Või joonistage ühe teema esemeid: kõik, mis söödav; kõik, mis lendab; kõik, kes elavad metsas ja nii edasi.

Sammhaaval

Kindlasti ära lao suure ärevusega lapsele kohe kätte kõike, mis tema lennureisi hõlbustamiseks aasa oled võtnud. Jaga neid vastavalt sellele, kuidas lapsele eelmine pakutud lõbustus igavaks muutub.

Ole lapse tasemel

Kuigi esimesed reisid väikese lapsega tunduvad vanemale hirmuäratavad, püüa end häälestada rahulikule suhtumisele ja lapse tasemele. Kui olete ise rõõmsal-muretul lainel, järgib laps teie eeskuju.

Lapsed on uudishimulikud: arutlege koos selle üle, mida lennukis näete. Milliseid inimesi silmate, mis nende juures huvitavat on.

Kiitke teistele, kas või võõrastele, kui tublisti teie laps hakkama saab – see annab talle tagasisidet, et ta samamoodi jätkaks.

Ära unusta snäkke!

Sul võivad olla kaasas kõik imevahendid, aga kui laps muutub lennureisil januseks või näljaseks, ei aita miski.

Kanna hoolt selle eest, et oleksid põhjalikult varustatud mõnusate toitvate snäkkide ja piisava hulga joogiga.

KINDLASTI väldi kõike, mis suure suhkrusisaldusega: see muudab nii teie kui teiste elu sel lennureisil võimatuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.