Muuseumikaardil on juba 1000 omanikku 

Projekti eestvedajad on Liina Pulges, Sirje Karis ja Kert Kask (C) Foto: Karli Saul

Vaid kaks nädalat tagasi kehtima hakanud muuseumide aastasel ühispiletil ehk muuseumikaardil on juba üle tuhande omaniku, iga neljas on selle saanud kingitusena. Vanim muuseumikaardi omanik on 86-aastane ja noorim 9-aastane.

Rohkem kui sajast muuseumist on vähemalt ühe külastuse saanud kirja pea kõik muuseumikaardiga liitunud muuseumid üle Eesti. Enim on käidud Lennusadamas, Kumu kunstimuuseumis ja Eesti vabaõhumuuseumis. Valdav enamus ehk 95% muuseumikaartidest on ostetud Piletikeskuse vahendusel muuseumikaardi veebist, ülejäänud muuseumidest kohapealt.

Muuseumikaardi juht Kert Kask tõdeb, et eestlastele meeldib kinkida kultuuri ja elamusi. „Enam kui kakssada muuseumikaarti tuhandest on ostetud kingitusena ja kasvanud on ka grupitellimuste arv. Nii mõnigi ettevõte on soetanud muuseumikaardi kingitusena oma klientidele ja koostööpartneritele, samuti on muuseumikaarte ostetud ühise aja veetmise eesmärgil tervele perele korraga,“ rääkis Kask.

Eesti muuseumikaardiga pääseb kokku 116 muuseumisse üle Eesti ja Kase sõnul saab nimekiri juba lähinädalatel täiendust. „Mai alguses liitub muuseumikaardiga näiteks Tallinna teletorn, mis pakub lisaks erakordsetele vaadetele ja atraktsioonidele ka mitmeid näituseid. Muuseumikaardiga saavad aasta jooksul liituda aga kõik Eesti muuseumid ja nimekiri täieneb lähiajal loodetavasti veelgi,“ ütles Kask.

Eesti muuseumide ühispilet ehk muuseumikaart maksab 59 eurot ja tagab aasta jooksul piiramatu ligipääsu enam kui 100 muuseumi ja 500 näitusele üle Eesti. Muuseumikaart on digitaalne ning seda saavad kasutada ka Eestis elavad ja Eestit külastavad välismaalased.

Muuseumikaardiga liitunud muuseume leiab pea kõikidest maakondadest. Vaata lähemalt, millistesse muuseumidesse muuseumikaardiga pääseb aadressil www.muuseumikaart.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.