Uudis

Mustamäel avati lasteaiahoone 240 lapsele

Rõõmupesa lasteaed.Foto: Ksenija Kurs

Eile, 21. veebruaril avati Mustamäe linnaosas Tallinna Rõõmupesa lasteaia uus hoone (A. H. Tammsaare tee 141). Kümne rühmaga majas on kohti kuni 240 lapsele. Lasteaial on huviklassid, võimla, saal ja õppeaed.

Lasteaia 1969. aastal avatud ja nüüdseks ajale jalgu jäänud vana maja lammutati ning selle asemele ehitati uus A-energiaklassiga hoone, kus on tagatud nii tervislik sisekliima kui ka lapsesõbralik mängu- ja õpikeskkond.

„Soovime, et kõik Tallinna lapsed saaksid õppida ja kasvada parimates tingimustes ning uue hoone ehitamine Rõõmupesa lasteaiale on taas üks samm selles suunas. Uus maja pakub lasteaiaperele palju võimalusi, mida varem ei olnud. Näiteks on seal nüüd eraldi saal koos lavaga ja võimla, mida saab vajadusel omavahel ühendada. Või kaks huviklassi, millest ühes on olemas laste mõõdus õppeköök. Ning eraldi mänguala, kus saab teha rühmatöid ja väikesel laval esinemisteks harjutada,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

„Noori peresid rõõmustab kindlasti ka see, et lasteaias avatakse neli sõimerühma, sest just sõimekohtadest on linnas suurim puudus. Soovin lasteaiaperele palju tegusaid päevi oma uues avaras ja hubases majas.“

Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laats märkis, et Rõõmupesa on esimene lasteaed Mustamäel, mis saab endale täiesti uue hoone. „Vana lasteaed teenis mustamäelasi tublisti üle 50 aasta ja oli aja jooksul ära kulunud. Nii otsustasime vana hoone maha lammutada ja ehitada selle kohale täiesti uue, kõikidele tänapäeva standarditele vastava lasteaia. Eriliseks teeb uue maja see, et kõigi kümne rühmaruumi aknad ja terrassid on ehitatud lõuna suunas, et need oleksid võimalikult rõõmsad ja valgusküllased. Usun, et sellises kaunis ja kaasaegses majas on nii lastel, kui lasteaiatöötajatel hea olla,“ ütles Laats.

Rõõmupesa lasteaia direktor Lea Pihelgas on uute oludega väga rahul – nii lastel kui ka personalil on nüüd ruumi tegutseda ja oma loovust rakendada. „Eriti hea meel on meil kõigil hooviala üle, mis sai täiesti uue kvaliteedi. Seal on kiiged, liumäed, ronilad, poomid, batuudid, tasakaalupingid, toru, kuplid ja palju muud, millega lastel on tore mängida. Oluline uuendus lasteaia jaoks on see, et atraktsioonid asuvad nüüd kukkumist pehmendavatel turvaalustel. Maja juurde on istutatud erinevaid viljapuid ja marjapõõsaid, et lapsed saaksid neid tundma õppida. Õppeaeda on juba valmis pandud taimekastid ja nüüd ootame vaid sobivat ilma, et külviga pihta hakata,“ sõnas Pihelgas.

Välimuselt harmoneerub lihtsa joonega ja sobiva liigendusega kahekorruseline ehitis hästi ümbritseva keskkonna, maastiku ja linnaruumiga. Rühmaruumid asuvad mõlemal korrusel ning sisemist ja välist õpiruumi ühendavad terrassid. Esimesel korrusel on ka saalid, köögi- ja abiruumid ning juhtkonna kabinetid. Hoone katusele on paigutatud päikesepaneelid.

Lasteaia uue hoone projekteeris Architecture Workshop Eesti Filiaal OÜ ja ehitas OÜ Fund Ehitus, omanikujärelevalvet tegi Telora OÜ. Tööde kogumaksumus oli 7,55 miljonit eurot, millest 3,55 miljonit eurot kaeti linna- ja 4 miljonit eurot riigieelarvelistest vahenditest (COVID-19 eriolukorras kohaliku omavalitsuse üksustele investeeringuteks, lammutamise ja remonttöödega seotud tegevuste toetus).

Lapsed tulevad uude majja 27. veebruaril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.