Meretöö karjääripäev viib noored liinilaevale

Baltic QueenFoto: Shutterstock

Eesti laevandushiid Tallink Grupp ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Eesti Mereakadeemia korraldavad kolmapäeval Tallinna Sadama D-terminalis liinilaeval Baltic Queen keskkoolinoortele mõeldud karjääripäeva. 

Mereakadeemia üliõpilased teevad laeval põnevaid ja praktilisi töötubasid, kus saab teadmisi ja oskusi proovile panna Eesti ja rahvusvaheliste veeteede projekteerimises, laevateekonna planeerimises ja sõlmede tegemises. Tallinki laevameeskond viib huvilisi laevaekskursioonidele Baltic Queeni telgitagustesse, kuhu tavalise kruiisireisi ajal naljalt ei satu, ning erinevate tehniliste ametite esindajad jagavad enda kogemusi ja karjäärilugusid haaravates paneelvestluses. Samuti saab uurida, kuidas endale vajalik kvalifikatsioon väljakutseid täis meretööks saada. 

”Karjääripäevale on oodatud just 16-18-aastaseid noored, kes on oma õpingutes ja eluteel peagi jõudmas punkti, kus tuleb teha edasiõppimise ja karjäärivaliku otsuseid. Meie eesmärk on noortele näidata mereametite mitmekesisust, arengupotentsiaali, karjäärivõimalusi ja kõike muud, mida mereelukutse valik endaga kaasa toob” kommenteeris karjääripäeva tagamaid Tallink Grupi personali ja kliendikogemuse valdkondade juht Age Vanajuur.  

”Sel korral keskendume koos mereakadeemiaga eelkõige just laeva tehnilise poole ametikohtade tutvustamisele, ehk siis neile ametitele, mis hoiavad laeva igapäevaselt töös ning juhivad laeva punktist A punkti B. Näiteks kaptenid, tüürimehed ja -naised, madrused, elektrikud, mehhaanikud, puusepad ja teised. Nende ametite tuleviku pärast valutame me praegusel hetkel koos mereakadeemiaga eriliselt südant, sest huvi nende erialade ja ametite vastu on viimastel aastatel järk-järgult vähenenud ning järelkasvu teema on meil, sarnaselt teistele oskustöö ja spetsialistide puuduses vaevlevatele valdkondadele, tõsine probleem,” sõnas Vanajuur. 

Mereakadeemia õppedirektori Katre Koidu sõnul on paljude noorte unistus juhtida laeva ja saada ühel päeval kapteniks, kuid oluline on mõista, et  laev toimib nagu üks väike riik, mis vajab sihtkohta jõudmiseks paljude erinevate oskustega inimeste sujuvat koostööd, seda nii merel kui ka maal. “Tehnoloogia, seehulgas autonoomsete lahenduste kiire edasiminek suunab ka merendusvaldkonna arenguid, mistõttu muutuvad traditsiooniliste meremeheoskuste kõrval järjest olulisemaks ka uued tehnoloogilised teadmised. Täna pakutav mereharidus ühendab endas nii harjumuspärased teadmised kui ka tööturu tänapäevased vajadused, mida on kõikidel noortel võimalik Eestist lahkumata õppida,” lausus Koit lõpetuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.