Uudis

Lõpeb kandideerimine Koolirahu linnaks või vallaks

dsdsds .Foto: Shutterstock

Lastekaitse Liit kutsub kohalikke omavalitsusi reedeni kandideerima aasta Koolirahu linna või valla tiitlile, et 1. septembril kuulutada välja üle-eestiline koolirahu.

Koolirahu liikumise eesmärk on saavutada üheskoos turvaline ja sõbralik koolikeskkond õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile, lastevanematele ja erinevatele kooliga seotud huvigruppidele, teatas Lastekaitse Liidu esindaja BNS-ile.

“Sõna “rahu” on tänasel päeval tähenduslikum ja olulisem, kui veel aasta tagasi. Me tahame elada rahu ajal ja rahus – nii globaalses mõõtmes kui iga inimese isikliku elu mõttes. Meie rahu algab meist endist, meie lähedastest, sõpradest, koolikaaslastest, kaasteelistest,” ütles Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala. “Seetõttu ootame Koolirahu välja kuulutamise kohaks ja partneriks 1. septembril kohalikku omavalitsust, mis teadlikult panustab sellesse, et laste kooliaasta on turvaline, toetatud ja sõbralike suhtega, et probleemide korral otsitakse ja leitakse koos lahendusi, et koolirahu oleks aastaringselt tagatud.”

Omavalitsus, mis kandideerib Koolirahu linna või valla tiitlile, võtab endale kohustuse korraldada 1. septembril pidulik lepingu allkirjastamise tseremoonia. Lastekaitse Liit ulatab oma abikäe sündmuse koordineerimises, kajastamises, aga ka vajalike läbirääkimiste pidamises. Lisaks ootavad kõnealust omavalitsust 2023/2024 õppeaastal tasuta koolitused koolirahu koostööpartneritelt, millest võivad saada osa kõik selle piirkonna haridusasutused.

Valiku aitavad teha koolirahu partnerid haridus- ja teadusministeerium, Lastekaitse Liidu programm “Kiusamisest vabaks!”, Eesti Õpilasesinduste Liit, MTÜ NÜ TORE, Integratsiooni Sihtasutus, SA Kiusamisvaba Kool, Vaikuseminutid ning Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikud.

Üle-eestilist koolirahu on kuulutatud välja juba enam kui 20 aastast, alates 1999, eesmärgiga märgata ja toetada kõiki, kes oma kooliteed käies vajavad turvalist koolikeskkonda, lihtsat ja segamatut koolirõõmu. 

Varasemalt on koolirahu kuulutatud välja Tallinnas, Tartus, Põltsamaal, Viljandis, Valgas, Narvas, Pärnus, Põlvas, Rakveres, Elvas, Jõgeval, Sillamäel, Kuressaares, Türil, Hiiumaal, Võrus, Keilas ning Paides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.