Linn otsib koostööpartnereid  lasteaedade ja koolide õppekavade rikastamiseks

Karlova lasteaia lapsed uurivad putukaidFoto: Erakogu

Tartu linnavalitsuse haridusosakond kuulutab tänasest välja õppekava rakendamist toetavate projektide konkursi Tartu linna lasteaedadele ja koolidele.

2. maist avatud konkursi eesmärgiks on toetada lasteaedade ja koolide õppeprotsesse ja aidata kaasa õppijate jaoks oluliste teadmiste paremale omandamisele. Uued projektid aitavad õppetööd mitmekesistada ja huvitavamaks muuta.

Uue valdkonnana on 2023/24. õppeaastal projektide konkursil esiplaanil muukeelse õppija eesti keele õppimise toetamine. „Õppekava rakendamist toetavad projektid on hea lisavõimalus aidata kaasa muukeelsete noorte keele õppele ja lähendada eesti- ja venekeelseid noori nagu oleme seadnud eesmärgiks ka eestikeelse hariduse tegevuskavas. Loodan, et leiame siin häid koostööpartnereid,” ütles haridusosakonna juhataja Riho Raave.

Sel aastal on prioriteetsed valdkonnad:

· kultuuriline identiteet ja muukeelse õppija eesti keele õppimise toetamine (sh eesti keel ja kultuur,  kultuuriline mitmekesisus, muukeelsete laste kaasamine jms);

· ettevõtlikkus (sh õpioskused, kriitiline mõtlemine ja probleemi lahendamise oskus, rahatarkus, loovus, koostööoskus jms);

· tervislikud eluviisid (sh vaimne ja füüsiline tervis, toitumine, kiusuennetus jms).

Heaks näiteks, kuidas keeleõpet ja motivatsiooni keeleõppeks saab toetada läbi liikumisõpetuse, toob haridusosakond tänavuse Puškini ja Forseliuse kooli ning Shaté tantsukooli koostööprojekti, mis sidus kokku keeleõppe, loovliikumise, eneseanalüüsi ja meeskonnatööoskuste arendamise. Kahe kooli erineva emakeelega 5. klassi õpilased kohtusid kahe kuu jooksul igal nädalal Shaté tantsukoolis. Õpilased osalesid loovliikumise sessioonides ning projekti lõpuks lavastasid ise etüüdid, mida üksteisele esitleti ja tagasisidestati.

Projektitoetuse taotleja võib olla Tartu linna lasteaed või  põhikool (sh põhikooliosaga kool) koos vähemalt ühe projektipartneriga. Toetuse suurus on kuni 5000 € projekti kohta. Taotleja omarahastus ja projektipartneri kaasrahastus peab olema kokku lasteaedade  projektide puhul 10% ning koolide projektide puhul vähemalt 20% projekti kogumaksumusest.

Projektitoetuse taotlusi saab esitada kuni 30. juunini 2023 linna  infosüsteemis https://tartu.ee/kotoetused/projektitaotlus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.