“Maailm on üha rohkem täis andmeid, mida on vaja mõista ja mõtestada, et teeksime andmetel põhinevaid otsuseid. Hea andmekirjaoskus tagab tänapäevases andmerikkas maailmas noorele vajaliku vundamendi oma tuleviku ehitamiseks. Andmekirjaoskuse edendamine tagab ka selle, et meie inimesed oskavad nõuda kvaliteetsemaid otsuseid ja teenuseid nii riigilt kui ka ettevõtjatelt,” selgitas statistikaameti peadirektori asetäitja andmehalduse alal Liina Osila.
27.–31. märtsil avaldab statistikaamet sotsiaalmeedias graafilisi andmeampse, et näidata, kuidas statistikaga seotu vajab tähelepanelikkust. Andmeampsudega kutsub amet üles arendama oma oskusi andmeid leida, lugeda, töödelda, analüüsida, tõlgendada ja seega andmeid kasutada.
29. märtsil kell 00.01–23.59 toimub esmakordselt küsimuste maraton Küsimus24, mil 24 tunni jooksul saab statistikaametilt küsida kõike, mis puudutab andmeid, andmeanalüüsi, andmetega seotud IT-d.
Küsimusi esitama on oodatud kõik huvilised sõltumata vanusest ja teadmiste pagasist ning seda saab teha statistikaameti kodulehel ja Instagramis. Vastuseid hakkab amet sotsiaalmeediasse ja kodulehele postitama sama päeva hommikul.
Vastamiseks on end valmis pannud statistikaameti töötajad: analüütikud, metoodikud, klienditugi. Lisaks vastavad huviliste küsimustele eksperdid Tartu ülikoolist: Andero Uusberg psühholoogia instituudist, Liina-Mai Tooding ühiskonnateaduste instituudist ja Mare Vähi matemaatilise statistika instituudist.
Andmekirjaoskuse nädala kohta leiab viited ning lisainfot statistikaameti kodulehelt ja Facebooki lehelt.
Andmekirjaoskuse nädal panustab noorte andmekirjaoskuse edendamisse ja toimub koostöös haridus- ja teadusministeeriumi ning haridus- ja noorteametiga. Projekti kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.