7.mail toimub tasuta muuseumipühapäev, uksed avab ka Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Pühapäeval saab tasuta muuseumisse minna!Foto: Shutterstock

Sel pühapäeval, 7. mail toimub tasuta muuseumipühapäev, kus osaleb pärast talvehooajalist sulgemist taas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum. Seoses ehitustöödega ja erinevate sündmustega ei osale Tallinna Lauluväljaku Külastuskeskus kuni augustikuuni muuseumipühapäevadel.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on kevad toonud Tallinna muuseumitesse mitmeid uusi põnevaid näitusi ning seega on põhjust külastada muuseume uuesti ka siis, kui seda on hiljaaegu tehtuid. „Väga erinevate nurkade alt, kuid sama teemat – loodus linnas ja linnaruumis – käsitlevad ühekorraga aprilli lõpus Fotomuusemi hoovil avatud Dan Mikkin näitus “Loodus võtab üle” ning mai alguses Vilde muuseumis avatud Anne Parmasto juubelinäitus „Riiulist sahtlist kapi tagant“. Päevakajaline ja oluline on kindlasti ka Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi hooaja avanäitus „Hüvasti, Ida! Hüvasti, Narcissus!“,“ rääkis Oja.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi tegevjuht Kadi Kesküla sõnul oodatakse külastajaid praegusele Ida-Euroopast ja sõjast Ukrainas rääkivale näitusele. „Näitus on vaid kaks nädalat avatud olnud ja saanud väga liigutavat tagasisidet meie külastajatelt. Muuseumipühapäeval on meil kolmes keeles (eesti, vene ja inglise) tasuta giidituurid ja avatud ka värskelt remonditud uus vastuvõtuala,” sõnas Kesküla.

7. mail avavad kõigile huvilistele eelregistreerimisega oma uksed Tallinna Linnamuuseumi filiaalid: Tallinna Linnaelumuuseum (Vene tn. 17), Fotomuuseum (Raekoja 4/6), Tallinna esimene kogukonnamuuseum Kalamajas (Kotzebue 16), Peeter I majamuuseum (Mäekalda 2), Kiek in de Köki kindlustustemuuseum (Komandandi tee 2), Tallinna vene muuseum (Pikk 29a).

Eelregistreerimiseta saab külastada kolme Tallinna Kirjandusmuuseumi Kadriorus: Vilde (Roheline aas 3), Tammsaare (Koidula 12a) ning Mati Undi muuseum (L. Koidula 17). Niisamuti Kultuurikeskuse Kaja galerii (E. Vilde tee 118), Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljon (Jaan Koorti 24), Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (Kursi 5) ja Nõmme muuseum (Jaama 18).

Järgmised 2023. aasta tasuta muuseumipühapäevad toimuvad 4. juunil, 2. juulil, 6. augustil, 3. septembril, 1. oktoobril, 5. novembril ja 3. detsembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.