Koolielu

Virumaa kolledž avab märtsi alguses huvilistele uksed

Foto: Shutterstock

Koolivaheajal, 1. märtsil avanevad Virumaa kolledži uksed 10.-12. klasside gümnasistidele ja kutsekoolide õppuritele, kel soov teada saada, kuidas näeb välja Virumaa kolledži tudengi päev.

Huvilised saavad osaleda koos kolledži õppuritega loengutes ja praktikumides ning teha laboritöid. See on suurepärane võimalus kogeda õppetööd tudengi silmade läbi.  

Virumaa kolledži arendusjuht Anna Kaljusaar ütles, et varasematel aastatel on tudengivarjuks käinud nii maakonna gümnaasiumide, kutsehariduskeskuse kui ka näiteks Rakvere Reaalgümnaasiumi õpilased. “Päeva veetmine meie kolledži tudengitega võimaldab noortel tutvuda õppetöö korraldusega kõrgkoolis ning veenduda, kas see eriala neile sobib. Samuti annab see gümnasistidele võimaluse võrrelda ootusi reaalsusega.“ 

Tudengivarjuks saamiseks tuleb ennast registreerida Virumaa kolledži kodulehel ja valida sobiv eriala https://taltech.ee/virumaa-kolledz/tudengivari. Seejärel võtab kolledž huvilistega ühendust.

Tudengivarju projektis veedavad üliõpilane ja tema erialast huvitatud õpilane koos ühe päeva, mille jooksul saab tulevane sisseastuja ettekujutuse, kuidas näeb õppetöö välja tema valitud erialal ning milline on tudengielu ülikoolis. Virumaa kolledž pakub töövarjutamise võimalust kolmandat korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.