Koolielu

Üldhariduskoolides lõpevad tänavused rahuloluküsitlused

Foto: Shutterstock

Pühapäevaga lõpevad üldhariduskoolides rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlused, kuhu on kaasatud ligi 40 000 õpilast pea 500 koolist üle Eesti.

Küsitluses oodati osalema 4., 8. ja 11. klassi õpilasi ning kõiki täiskasvanute gümnaasiumite õppureid. Lisaks viiakse kevadel läbi rahuloluküsitlused ka kutseõppeasutuste õppijate seas. Kutseõppeasutustes toimub andmekogumine 13. märtsist kuni 9. aprillini.

Küsitlustes osalenud haridusasutused saavad oma tulemuste kohta tagasisidet õppeaasta lõpuks. Kogutud infot on võimalik õppeasutusel kasutada oma seniste tegevuste analüüsimiseks ja parendustegevuste kavandamiseks. Tagasisidet antakse iga sihtrühma kohta, kuhu kuulub vähemalt viis vastajat.

Haridus- ja noorteamet viib rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlusi sellisel kujul läbi seitsmendat korda. Õpilasi küsitletakse igal aastal, õpetajaid ja lapsevanemaid üle kolme aasta. 

Küsitlused on elektroonsed ja igale osalevale koolile on edastatud läbiviimise juhend ja koolipõhised veebilingid, mille edastab kool küsitluses osalevate sihtrühmadele. Küsimustikke on kõigil võimalik täita nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlusi korraldab haridus- ja noorteamet koos haridus- ja teadusministeeriumiga. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.