Koolielu

Tallinn pikendas elukohajärgse kooli määramise taotluste vastuvõttu

Pikendati esimesse klassi astujate elukohajärgse kooli taotlusvooruFoto: Shutterstock

Tallinna haridusamet pikendas taotluste vastuvõtmist elukohajärgse kooli määramiseks sügisel Tallinna munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele kuni 31. märtsini.

Eesti rahvastikuregistri andmetel on Tallinnas sellel aastal 4800 koolikohustuslikku ikka jõudvat last, mida on ligi 140 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Taotluste vastuvõttu pikendati, kuna praegu on taotlus esitamata ligikaudu 1600 lapsevanemal.

Avalduse lapsele elukohajärgse munitsipaalkooli määramiseks saavad esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Seda saab mugavalt ja kiiresti teha veebilehel ekool.eu. Olemas on ka kolmes keeles videojuhis: eesti keeles, vene keeles ja inglise keeles.

Paberil taotlusi võtab Tallinna haridusamet Estonia puiestee 5a vastu esmaspäeviti kell 8.15-17.45, teisipäevast neljapäevani kell 8.15-16.45 ja reedeti kell 8.15-15.45.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega. Kui taotlust ei ole esitatud, määratakse kool lapse rahvastikuregistrijärgse elukoha-aadressi alusel.

Kui laps on rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei asu õppima Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis, tuleb lapsevanemal sellest haridusametit kindlasti teavitada. Vastava vormi leiab ameti kodulehelt, valides “Koolikoha määramisest loobumine”.

Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.