Koolielu

Maaülikooli avatud uste päeval saab kohtuda tudengitega ja osaleda põnevates töötubades

Avatud uste päev Eesti Maaülikoolis.Foto: EMÜ

Täna, 3. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis avatud uste päev, kus huvilised saavad läbi praktiliste töötubade tutvuda maaülikooli erialade ja tudengieluga.

Päeva jooksul on huvilistel võimalik tutvuda endale huvipakkuvate erialadega ligi 20 töötoas. Üliõpilased ja vilistlased räägivad oma erialavalikust ja sellest, millele tasub õpingute käigus tähelepanu pöörata. Lisaks töötubadele on kavas ekskursioonid ja mõned üllatused. Avatud on mitmed laborid ja näha saab Eesti suurimat putukate kollektsiooni. Kohtuda saab ka maaülikooli tegusate tudengiseltsidega.

Maaülikooli eri õppehoonetes toimuvad töötoad tutvustavad lähemalt neid valdkondi, mida ülikoolis tudeerida saab. Näiteks on kavas purskkaevu ehitus, kalade vanuse määramine, 3D konstruktsiooni mudeli ehitus, taimede säilenõtkuse hindamine ja ehitusmaterjalide tutvustamine.  Muuhulgas saab vastuse küsimus: kas sibul on magusam kui õun? Kuna osalejate arv on piiratud, siis pääsevad töötubadesse ennekõike need, kes oma osalemissoovist varakult märku andsid.

Avatud uste päev algab 3. märtsil kell 11.00 Eesti Maaülikooli metsamajas (Fr. R. Kreutzwaldi 5, Tartu). Üritust juhib näitleja Reimo Sagor.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.