Koolielu

Lääneranna vald tahab kaks kooli kinni panna

Foto: Shutterstock

Lääneranna vallavalitsus tahab volikogule teha ettepaneku Metsküla algkooli ja Lõpe põhikooli sulgemiseks, kirjutab Lääne Elu.

Põhiharidust hakkaks vallas andma vaid Lihula kool, sest Virtsu, Varbla ja Koonga kooli jääb neli klassi ning lõpuni pole veel selge ka see, kas Lihulasse ehitatavas uues Lääneranna koolis saab jätkata gümnaasium või tuleb sinna põhikool.

Lisaks haridusvõrgu optimeerimisele on kavas ümber korraldada ka rahvaraamatukogud.

Vallavanem Ingvar Saare sõnul on raamatukogusid kohati liiga tihedalt ning on tõenäoline, et raamatukogud Kirblas, Tuudil, Metskülas ja Saulepis pannakse kinni. Vallale kuuluvad ruumid, kus praegu need raamatukogud tegutsevad, on kavas maha müüa. Müüki läheb ka Virtsu koolimaja.

Kõike seda rääkis vallavanem Ingvar Saare esmaspäeva Virtsu põhikooli saalis kohalike elanikega kohtudes. Vallavanemat oli kuulamas sadakond inimest, mis on kuuendik Virtsu piirkonna elanikest.

„Mina ei ole vallavanemale pannud ülesandeks teha ainult haridusreformi, me oleme andnud ülesandeks kärpida [vallaeelarve] eelnõu väga paljudes muudes valdkondades ka. See reform ei ole ainult koolireform, see on kärpereform, et me jääksime ellu,” ütles volikogu esimees Armand Reinmaa. „Otsused, mida volikogu tegema peab, on vältimatud ja puudutavad enamikku valdkondadest.”

Reinmaa sõnul tahetakse jõuda selleni, et Lääneranna vallas pakutav haridus oleks kvaliteetne, selline, mis võimaldaks valla lastel edasi õppima minna Tallinna, Pärnu või Haapsalu koolidesse.

„See, mida me teeme, on Lääneranna kooli jaoks võimaluste leidmine,” ütles Saare. „Et rajada Lääneranna kool, kus lapsed saaksid põhihariduse uues hoones ja meil oleks võimalik maksta õpetajatele väärikat palka.”

Saare sõnul on vallal kindel plaan tuleva aasta jooksul uus koolimaja Lihulasse püsti saada. „Ma ütlen nii, et tahame tekitada [eelarvekärbetega valla laenu]võimekust. Riik on meile andnud 1,5 miljonit,” lausus Saare.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.