Kuressaare Nooruse kooli on rohkem tahtjaid kui õppekohti

Foto: Shutterstock

Kuressaare Nooruse kool võtab sel aastal esimesse klassi vastu 72 õpilast, mis tähendab, et 29 soovijat peavad haridusteed alustama mõnes teises koolimajas, kirjutab Saarte Hääl.

Saaremaa valla üldharidusnõunik Õilme Salumäe ütles, et vald võttis lapse koolipanemise avaldusi vastu 31. märtsini. Kokku laekus 304 avaldust, neist 191 Kuressaare linnast.
Kõige enam, 101 vanemat soovis lapse panna Kuressaare Nooruse kooli, kuid et kool saab vastu võtta ainult kolm klassikomplekti, igas 24 õpilast, siis peab 29 last alustama õppetööd mõnes muus koolis.

Ühe võimalusena kaaluti ka varianti avada kaheksa klassikomplekti asemel üheksa klassikomplekti ning vähendada seejuures klassitäituvust 22 lapseni klassis, kuid veel ühe täiendava klassi vastuvõtuks Nooruse koolis ruumilist võimalust ei ole. 

Soovitud koolist väljajäämine tekitab alati paksu verd. Lapsevanemaid pahandab, et Nooruse kooli võetakse lapsi, kes sinna elukoha järgi minema ei peaks. “Inimesed kirjutavad end kooli lähedusse sisse ja tegelikult käivad maalt või teab kust,” andis anonüümne lapsevanem toimetusele teada, kuidas osa peresid oma lapsi Nooruse kooli sokutab. Seetõttu jääb tema teada Nooruse koolist välja osa selliseid lapsi, kes elukohajärgselt sinna kuuluvad.

Salumäe ja ka Nooruse kooli juhi Marit Tarkini sõnul ei saa eitada, et probleemi üldse pole. Samas tasub teada, et elukohajärgset koolipiirkonda ei kanta kaardile, vaid määratakse alati konkreetsele lapsele. Kooli elukohajärgse piirkonna piirid võivad aastate lõikes pisut erineda, sest kooliminejate arv on aastate võrdluses erinev. Nii võib ühe suure kortermaja elukohajärgne kool olla ühel aastal üks ja teisel aastal teine õppeasutus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.