Koolielu

Kiirusta: elukohajärgse kooli määramise taotlusi saab Tallinnas esitada veel vaid kaks päeva

Foto: Shutterstock

Taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks Tallinna munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele saab esitada veel 15. märtsini. Praeguseks on esitatud juba 3140 taotlust.

Eesti rahvastikuregistri andmetel on Tallinnas sellel aastal 4800 koolikohustuslikku ikka jõudvat last. Taotluse lapsele elukohajärgse munitsipaalkooli määramiseks saavad kuni 15. märtsini esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. 

Taotluse saab mugavalt ja kiiresti teha veebilehel ekool.eu, paberil taotlusi võtab vastu Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a). Nii eKooli kaudu kui ka paberil esitatud taotlused vaadatakse läbi alates 16. märtsist. Kui taotlus on esitatud eKoolis, saab vanem teate lapsele määratud koolist e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Kui taotlus on esitatud paberil, saadetakse teade postiga lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega. 

Taotlus tasub vanematel kindlasti esitada, sest see annab kooli määramiseks vajalikku infot soovitud õppekeelest ja pere teiste laste õppimisest samas koolis. Kui taotlust ei ole esitatud, määratakse kool lapse rahvastikuregistrijärgse elukoha-aadressi alusel.

Vanema soovil võib kooli astuda ka 6-aastane laps. Sel juhul tuleb koos taotlusega esitada koolivalmidust tõendav dokument. 6-aastaselapse koolitulekust tuleb Tallinna Haridusametit teavitada hiljemalt 1. mail 2023.

Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn) on avatud: esmaspäeval 8.15–17.45; teisipäevast neljapäevani 8.15–16.45 ja reedel 8.15–15.45.  

Põhjalikum info esimesse klassi astumisest 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.