Anna oma hääl aasta kooli väljaselgitamiseks

Foto: Shutterstock

Alates tänasest on avatud rahvahääletus, mille tulemusel selgitatakse välja aasta kool 2023. Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli viiest maakonnast. Hääletamine on avatud kuni 19. maini.

Aasta kooli žüriiliikme ja Haridus- ja Noorteameti koolituskeskuse projektijuhi Kätlin Valge sõnul oli konkursi tase väga kõrge ning kõik osalenud koolid on väärt esiletõstmist ja tunnustamist. “Iga kool tõi oma tutvustusvideos välja midagi erilist ja unikaalset, mis ongi selle konkursi suurimaks väärtuseks – oma armsa kooli nähtavaks tegemine. Ootan põnevusega rahvahääletuse tulemust, mis selgitab välja lõpliku võitja ja olen kindel, et see saab olema põnev!” sõnas Valge. “Soovin kõikidele osalenud koolidele jätkuvat edu, innukust ja kirge oma haridusliku missiooni täitmisel ning tänan imelisi kooliperesid konkursil osalemise eest!”

Aasta kooli teise žüriiliikme, populaarse tiktokkeri Roosabanaanikese ehk Arija Helmvee sõnul oli koolide hindamine konkursile saadetud tööde kõrge taseme tõttu keeruline. “Valik oli kohutavalt raske! Ma pidin vaatama kõik videod mitu korda läbi, et olla kindel enda valikutes ja pidin mitu korda ka punkte muutma. Kõik olid nii tublid ja kui oleks võimalik, siis tahaks kõikidele maksimumpunktid anda!” kommenteeris Helmvee, kelle sõnul olid videod kõik väga huvitavad ja eriilmelised ning tugevat rõhku oli pandud ka tehnilisele teostusele. “Ma väga pingsalt jälgisin enda reeglit: rõõmu peab olema näha! Minu punktid läksid nendele koolidele, kelle videotes inimesed tahtsid osaleda ja terve koolipere oli valmis kaasa lööma.”

Haridus- ja Noorteameti eestvedamisel kuuendat korda toimunud konkursil osales kokku 40 üldhariduskooli üle Eesti. Nende seast valis konkursi žürii välja kümme finalisti. Tänavuse konkursi märksõnaks on põnev õpikeskkond. “Ma arvan, et aasta kooli projekt on väga hea viis nii lapsevanematele kui ka lastele valida endale või lapsele sobiv kool. Teiseks see on lahe projekt, et tuua koolipere kokku üheks lahedaks challenge’iks! Alati on tore ajusid ragistada ja mõelda kuidas enda kooli esindada,” sõnas Helmvee. “Ma ausalt öeldes nutsin paar korda küll – paljudes videotes oli vähemalt üks klipp, kus kõik õpilased ja õpetajad olid koos ning tantsisid ja lehvitasid. Ma väga igatsen enda kooliaega ja mul on hea meel, et koolimaastik on nii positiivne ja elav!”

Aasta kooli žürii otsusega pääsesid tänavu finaali 10 kooli (tegemist ei ole žürii pingereaga):

  1. Albu Põhikool
  2. Jõhvi Gümnaasium
  3. Kohtla-Järve Gümnaasium
  4. Metsküla Algkool
  5. Pärnu Mai Kool
  6. Püha Johannese Kool
  7. Tabasalu Gümnaasium
  8. Tallinna Järveotsa Gümnaasium
  9. Tallinna Tõnismäe riigigümnaasium Vabaduse Kool
  10. TERA Peedu kool

Aasta kooli finalistide videosid näeb alates tänasest ETV hommikusaates „Terevisioon“ ning lisaks saab nendega tutvuda portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 19. maini aadressil novaator.err.ee/aastakool.

Võitja väljaselgitamiseks liidetakse kokku rahvahääletuse tulemused ja žürii hinded. Aasta kooli tiitli võitja kuulutatakse välja 2. juunil ETV otsesaates „Terevisioon“.

Aasta kooli žüriisse kuulusid sel aastal lisaks Arija Helmveele ja Kätlin Valgele ka Ats Mattias Tamm Õpilasesinduste Liidust, Maris Raimets Haridus- ja Teadusministeeriumist ning Laura Kõrvits ERR-st.

2022. aastal pälvis aasta kooli tiitli Läänemaa Ühisgümnaasium, 2021. aastal Uulu Põhikool, 2020. aastal Võru Gümnaasium, 2019. aastal Viljandi Gümnaasium ning 2018. aastal Tallinna 32. Keskkool.

Aasta kooli valimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.