Hea nipp

Ekspert juhendab: nii ära kindlasti tee, kui tahad, et laps jonnihoo lõpetaks

Foto: Shutterstock

Jonnimisvanuses lapsed on vanematele paras väljakutse, sest raske on leida seda lülitit, mis alati garanteeritult toimiks ja jonnituuri lõpetaks. Küll on aga teada vähemasti üks asi, mida kindlasti öelda ei tohi.

Lapsekasvatusekspert dr Cathryn jagab oma Instagramis head nõu, kuidas lapse jonnihoogudega ümber käia ja mida kindlasti mitte öelda.

Esiteks: ära pisenda tema tundeid. “Lastel tekivad tihti jonnihood täiesti jaburatest asjadest, aga kuigi need tunduvad meile mõttetud, on need lapse enda jaoks äärmiselt tähtsad ja seda tuleb arvesse võtta,” sõnab ekspert.

“Oma lapse muresid tuleb võtta tõsiselt ja kindlasti ei tohi talle öelda, et asi, mille pärast ta endast väljas on, on tühine või tähtsusetu. Mis tunne sul endal oleks, kui keegi sinu mure peale nii reageeriks?” soovitab ta end lapse kingadesse panna.

Väikelapsed ja nende mured alluvad veel vähem igasugusele loogikale ja sellega tuleb arvestada.

Kindlasti ei tohi lapse mure vähendamiseks ka valetad. Kui pead lapse näiteks vaktsineerima viima ja tead, et ta seda kardab, siis on väga vale öelda, et pole vaja muretseda, sest see ei tee haiget. “Sel juhul laps järgmine kord sind enam ei usalda. Parem räägi, kuidas asi on, ja otsige võimalusi, kuidas sellega toime tulla,” sõnab Cathryn.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.