Viis ootamatut olukorda, mille eest kaitseb kodukindlustus

Äikesetabamusest võivad süttida elektrijuhtmed.Foto: Shutterstock

Saabuval välihooajal sagenevad õnnetused koduaias – on need siis seotud grillimise, suviste tormide või põdraga, kes valdusi piiravast aiast jagu on saanud.   

Seetõttu soovitab ERGO kodukindlustuse tootejuht Annika Mällo kindlustades täpselt läbi mõelda, kas soovitakse kaitsta ainult kinnisvara või näiteks ka kodus olevaid asju. „Enamik kodukindlustuspakette sisaldab tulekahju, tormi, üleujutuse, torustiku purunemise ja vandalismi kaitseid. Kõige laiema kaitse saab siis, kui on lisaks valitud koguriskikindlustus, mis katab kõik muud õnnetused, mis pole kindlustustingimustes välistatud.”

Toome välja viis olukorda, millega koduomanikud võivad alanud välihooajal lisaks klassikalistele õnnetusjuhtumitele silmitsi seista.

Ootamatu õnnetuse tõttu hävinenud ilutaimed

Paljud koduomanikud rajavad kodu ümber kauni iluaia, kuid nagu ikka juhtuvad ootamatused ettenägematute tagajärgedega. Kui näiteks tormiga lendab batuut või rebitakse majalt katus, siis selle tagajärjel võib saada kahjustada ka iluaed. Lisaks katuse remondile hüvitab kodukindlustus ka ilutaimede taastamise kulu. 

Metsloomade tekitatud kahjud koduaias

Metsa lähedal elavad koduomanikud satuvad aeg-ajalt olukordadesse, kus õnnetus on juhtunud metslooma külaskäigu tõttu. Näiteks on põder lõhkunud koduaia, karu rünnanud mesitaru ja metskitsed hävitanud rookatuse. Mägrad ja rebased on aga vahele jäänud suvilatesse uru ehitamisega. 

Katki puuritud veetoru

Kevadel võetakse sageli ette kodu värskendamine ja tegeletakse erinevate parandustöödega. On olnud ka juhtum, kus kogemata puuriti läbi veetoru, mis peitis end seina sees. Õnneks juhtub selliseid olukordi harva ja tegelikult saab taolist kahju ka ennetada – enne puurimist veendu, kus torud asuvad.  

Koera toidumürgitus

Lemmikloomadega kipub ikka juhtuma erinevaid sekeldusi ja paraku ka õnnetusi. Oma lemmiku kaitsmiseks saad ise kõige rohkem ära teha – alustuseks näiteks veendudes, et loom ei pääseks iseseisvalt kinnistult välja.

Koer peaks jalutama jalutama minnes olema kindlalt rihma otsas ja tuleks vaadata, et ta suhu ei satuks midagi, mida ei peaks. Koduaias grillides tasub aga silmas pidada, et grillijäägid pole alati koeratoit ja võib põhjustada haigestumise või tõsisema mürgituse.

Lemmikloomakindlustus on abiks siis, kui lemmikloom haigestub, satub õnnetusse, läheb kaduma või kurvemal juhul hukkub.

Äikesetabamusest süttinud elektrijuhtmed

Suveajal tuleb ette ka õnnetusi välgutabamusest. Kõige ohtlikum on olukord siis, kui äike tabab elektrijuhtmeid, pannes need kärssama või halvemal juhul suure leegiga põlema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.