Kõige veidramad kahjujuhtumid: kadunud kommipakk ja kraanikausis sibav hiir 

Mees helistas kindlustusse kraanikausis sibava hiire tõttu.Foto: Shutterstock

Postiga saadetud hambaproteesid, kraanikaussi eksinud hiireke ning suutmatus ehitusprahti ise ära koristada – aeg-ajalt saavad kindlustusandjad teateid kahjudest, mis võtavad valdkonnas pikalt töötanud spetsialistidki kukalt kratsima. 

Mida selliste lugude peale kosta ning kuidas ERGO kindlustus olukorrad lahendas? Toome teieni kõige veidramad kindlustusseltsile laekunud kahjujuhtumid. 

Hiir kraanikausis

Kord sõitis üks pere sügisel Peipsi äärde suvilasse, et seal mõnusalt aega veeta. Kohale jõudnud, asuti asju sisse viima, kui korraga avastas pereisa kraanikausist hiire. Ehmunud mees helistas kohe kindlustuse numbril ja palus, et nad kiiresti midagi ette võtaks. 

Mida sellise teate peale küll kosta, kas pakkuda hiirelõksu? 

Kaotsi läinud kommipakk

Juhtus õnnetus: liinibuss sõitis teelt välja. Kannatada sai mitu inimest, aga ka esemed, mis reisijatel kaasas olid. Iseenesest pole siin ju midagi naljakat, kuid … Ühel reisijal, väikesel lapsel, oli kaasas kommipakk. Paraku läks see õnnetuses tekkinud segaduses kaduma. Hea lapsevanem pani kaotsi läinud kommipaki muidugi kahjuna kirja ning edastas kindlustusseltsile. 

ERGO hüvitas kommipaki, mille väärtuseks oli poolteist eurot. Seejuures jättis kindlustusselts uurimata, kui mitu kommi oli laps enne paki kadumist jõudnud ära süüa.

Pole harja ega kühvlit!

Üks kindlustusvõtja tegi kodus remonti ja, oh üllatust!, põrandale tekkis sellest kipsipuru. Ent selle asemel et ehituspraht omal jõul ära koristada, leidis inimene, et kuna mure on suur, tuleb pöörduda kindlustuse poole ja paluda neil praht kokku tõmmata. Nimelt – tal endal polevat koristustöödeks vajalikke vahendeid, harja ja kühvlit.

Postkasti laekunud esemed

ERGO-le laekus kahjuteade inimeselt, kes oli sattunud liiklusõnnetusse ja selle käigus olid viga saanud ka tema isiklikud esemed. Kahjukäsitleja palus seepeale temalt detailsemat ülevaadet, missugused esemed ja millises summas kannatada said. Õige pea saabusidki kindlustusandja postkasti katkised prillid ja purunenud hambaproteesid. Pilt selge, hüvitas kindlustusselts kannatanule tekkinud kahjud. 

Katki läinud muusikainstrumendid

Ühes veidi veidras kahjujuhtumis said kannatada muusikainstrumendid. Laps oli kõõlunud klaveri peal, kui see kokku hakkas vajuma. Õnneks pääses laps ühegi kriimuta, kuid pill kukkus kogu raskusega toolil lebanud viiulile. Katki läksid mõlemad instrumendid ja nende eest nõuti ka hüvitist. 

Kindlustusseltsile laekus tagantjärele info, et kuigi pillide lõhkumine ei olnud tahtlik, tundis laps sellest omajagu rõõmu, sest ta sai mõnda aega pilliharjutamise asemel sõpradega jalgpalli mängimas käia. 

Iga juhtum on oluline

ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul on sellised teated kahjukäsitlejate igapäevatöös siiski väga erandlikud. 

“Suhtume igasse juhtumisse täie tõsidusega ja hüvitame alati põhjendatud kahjud,” märkis Lepvalts. Ta täpsustas, et kui vaadata statistikat laiemalt, siis kõige enam teatatakse ikkagi sõidukikahjudest. 

Selge on aga see, et iga juhtumiga ei pea kindlustuse poole pöörduma ning mõned olukorrad on mõttekam ise ära lahendada. Kui vajad siiski kindlustuselt abi või soovid küsida nõu, siis helista ERGO kahjukäsitluse infotelefonil 610 6500. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.