Nutika kindlustaja blogi

ERGO kindlustus hüvitas mullu Eestis üle 47 miljoni euro eest kahjusid: missuguste kahjujuhtumte eest käidi välja kõige enam raha?

Baltikumiüleselt tõi möödunud aasta välja uue trendi tööandjate seas – ettevõtetes ollakse nimelt mures oma töötajate heaolu pärast.Foto: Shutterstock

ERGO kindlustus registreeris möödunud aastal Eestis üle 30 000 kahjujuhtumi ja maksis välja 47 miljoni euro eest hüvitisi. Kokku hüvitas ERGO kindlustus mullu Balti riikides kahjusid üle 220 miljoni euro väärtuses.

Missuguste kahjude eest maksti hüvitist kõige enam?

Kaks kolmandikku kõigist kahjudest moodustasid tavapäraselt sõidukitega seotud kahjud. Kokku maksti sõidukitega seotud kahjusid välja 25,7 miljoni euro väärtuses, mida on eelmise aastaga võrreldes ligi 1,8 miljonit rohkem.

Mullusega võrreldes oli kahjusid rohkem just talvel, mil nende arv oli aasta keskmisest paarikümne protsendi võrra kõrgem. ERGO kahjukäsitluse valdkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul põhjustasid selle eelkõige keerulised ilmastikuolud, mis panid autojuhtide sõiduoskused tõsiselt proovile. Möödunud aastal hakkas järsult suurenema ka reisikahjude arv, mida hüvitati aasta peale kokku 600 000 euro väärtuses.

“Suve alguses ei olnud lennundusega seotud ettevõtted suure reisijate tulva vastuvõtmiseks valmis, mistõttu hakkas alates maikuust reisikahjude arv kiirelt kerkima ja suvekuud olid sarnased juba koroonaeelsele ajale,” selgitas Lepvalts.

Kodukahjusid registreeriti eelneva aastaga võrreldes 5% vähem. Umbes kolmandiku kõigist kodukindlustuse juhtumitest moodustasid veekahjud, kus just korterite puhul oli sagedasti põhjuseks näiteks ülemise naabri juurest alguse saanud veeleke. Lepvaltsi sõnul on seetõttu kodukindlustust sõlmides oluline lisada lepingusse ka vastutuskindlustus, kuna see aitab muuhulgas hüvitada ka veelekked, mis on põhjustatud alumistele korteritele.

Kokku hüvitati kodukahjusid 3,5 miljoni euro väärtuses. Kuigi suvi ja sügis olid ilma poolest veidi rahulikumad, siis talvekuudel põhjustas palju kahjusid lumi ja jää, mis oma raskusega katuseid lõhkusid.

“Kui aasta kokkuvõttes oli loodusjõudude tõttu tekkinud kahjusid eelneva aastaga võrreldes neljandiku võrra vähem, siis tulekahjudest ei olnud ka möödunud aastal pääsu ja suuremad neist jäid vahemikku 100-250 tuhat eurot,” lisas Lepvalts.

Õnnetusjuhtumikindlustuse kahjusid oli 2021. aastaga võrreldes kolmandiku võrra rohkem ja kahjusid maksti välja rohkem kui 1 miljoni euro eest. Suurim kahju, millest kindlustusele eelmisel aastal teatati oli laohoones toimunud tulekahju, kus kahju suurus ületas pool miljonit eurot.

Uus trend tööandjate seas

Baltikumiüleselt tõi möödunud aasta välja ka uue trendi tööandjate seas – ettevõtetes ollakse nimelt mures oma töötajate heaolu pärast.

“Kui veel viis aastat tagasi valisid tööandjad pigem töötajate esmaste tervisega seotud lisakaitsed, siis praegu on tööandjad üha enam oma fookuse suunanud töötajate vaimsele tervisele, mistõttu on vaimse tervise spetsialistidel kindlustuspoliiside tasuliste meditsiiniteenuste hulgas aina olulisem koht ,” sõnas Lepvalts.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.